اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی

اظهار کننده:…………………، فرزند …………….، نشانی ………………………………………………، شماره تماس …………………….

اظهار شونده: ……………….، فرزند……………. ، نشانی …………………………………………………..، شماره تماس …………………

 

موضوع اظهارنامه: الزام به حضور در دفتر اسناد رسمی جهت تنظیم سند رسمی به نام اینجانب

 

شرح:

به نام خدا

 

مخاطب محترم اظهارنامه؛

با سلام و احترام؛

حسب مبایعه نامه که کپی آن پیوست اظهارنامه می باشد و در تاریخ 11/10/1398 منعقد گردید، اینجانب به عنوان خریدار 100 سهم از 100 سهم معادل 6 دانگ یک دستگاه آپارتمان با کاربری مسکونی و وضعیت عرصه و اعیان دارای پلاک ثبتی  فرعی به شماره ……….. و پلاک ثبتی اصلی به شماره ………حوزه ثبتی سعادت آباد به مساحت 86 متر مربع که حدود و مشخصات آن به طور دقیق در مبایعه نامه با کد رهگیری ……………………..، ذکر شده است. علیهذا وفق ماده 4 این قرارداد در خصوص تنظیم سند، مقرر گردیده بود که طرفین معامله در تاریخ 30/2/1399 در دفتر اسناد رسمی شماره ………… تهران، جهت تنظیم سند حاضر گردند لکن این امر در تاریخ معینه متحقق نگردید!

لازم به ذکر است که در ذیل ماده 6 این مبایعه نامه در خصوص عدم اجرای تعهدات از طرف فروشنده، به ازای هر روز تأخیر، پرداخت مبلغ ………………….ريال به عنوان خسارت تأخیر اجرای تعهد در وجه خریدار پیش بینی گردیده است فلذا با عدم حضور و تنظیم سند رسمی در موعد مقرر در قرارداد مرقوم و نیز گذشت مدت مدید از موعد معین شده، مؤیِّد عدم اجرای تعهدات از سوی جنابعالی به عنوان فروشنده بوده، پرداخت خسارت تأخیر اجرای تعهد را بر این مبنا قطعی نموده و پرداخت آن را ثابت می نماید.

نظر به مطالب معنون، از جنابعالی تقاضا می گردد در تاریخ ………………… سال جاری جهت تنظیم سند رسمی، در دفتر اسناد رسمی …………… تهران به نشانی مقرر در قرارداد مبایعه حضور یابید معذلک پرداخت خسارت تأخیر در اجرای تعهدات با توجه به مطالب فوق الذکر، بر ذمه جنابعالی ثابت است که می بایست همزمان با حضور در دفتر اسناد رسمی در حق اینجانب پرداخت گردد. والسّلام

 

با تشکر فراوان

 

وکیل پایه یک دادگستری 

وکیل ملک 

وکیل آنلاین 

 

نمونه اظهارنامه مطالبه وجه: باید دارای ستون مربوط به اظهار کننده و مخاطب اظهارنامه باشد، همچنین موضوع اظهارنامه و ستون شرح موضوع می باشد. در اظهارنامه مطالبه وجه باید اطلاعات مربوط به هر ستون را به طور کامل در مقابل آن ذکر شود. به این صورت که در ستون مربوط به اظهار کننده و مخاطب اظهارنامه، اطلاعات شخصی و اقامتگاه خود و مخاطب اظهارنامه را ذکر کرده و در قسمت موضوع، عبارت مطالبه وجه را مطرح کند و همچنین به صورت واضح، موضوع را در قسمت شرح موضوع اظهارنامه یا قسمت خلاصه اظهارات شرح دهید.

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در کلیه زمینه حقوقی نیاز به وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی برای تنظیم اظهارنامه  مطالبه وجه داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد. برای برقراری ارتباط با وکیل تلفنی یا مشاوره حقوقی آنلاین به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره 9099071369تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید