نمونه اظهارنامه الزام به تمکین

 

مشخصات اظهارکننده: ………………. فرزند: ……………   به نشانی: ………………….

 

مشخصات مخاطب: …………………..فرزند: ……………. به نشانی: ……………….

 

موضوع اظهارنامه : تقاضای بازگشت به منزل و تمکین از سوی زوج

 

خلاصه اظهارات:

به نام خدا

با سلام؛

مخاطب محترم اظهارنامه؛ مستند به ماده 156 قانون آیین دارسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی، مراتب ذیل را رسما و قانونا به شما اعلام می گردد:

شما به استناد عقدنامه شماره ………. به تاریخ ………… تنظیمی در دفترخانه ازدواج شماره …..شهر تهران همسر شرعی و قانونی اینجانب می باشید. با عنایت به اینکه منزل مشترک را بدون عذر موجه ترک نموده اید، از آنجایی که معتقدم اختلافات خانوادگی صرفاً با گفتگو، مشاوره و تدبیر حل می شود و قهر و ترک منزل چیزی جز کدورت و کشمکش به بار نمی آورد لذا از شما می خواهم ضمن بازگشت به منزل مشترک موجب پریشانی و ناراحتی خاطر خود و خانواده را فراهم نیاورید. بنابراین به موجب این اظهارنامه از شما درخواست می شود ظرف مدت ده روز به منزل مشترک مراجعه و نسبت به ایفای وظایف زناشویی خود (تمکین خاص و عام) اقدام نمایید. درغیر این صورت مشمول عنوان نشوز گردیده و علاوه بر عدم تعلق نفقه مستندا به ماده 1108 قانون مدنی با سایر ضمانت اجراهای قانونی مواجه خواهید شد.

 

 

با تشکر و امید حل مشکلات فی ما بین

 

نمونه اظهارنامه الزام به تمکین
نمونه اظهارنامه الزام به تمکین

 

وکیل خانواده 

وکیل پایه یک دادگستری 

 وکیل تلفنی 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در کلیه زمینه حقوقی نیاز به وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی  برای  تنظیم نمونه اظهارنامه الزام به تمکین داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد. برای برقراری ارتباط با وکیل آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره 9099071369 تماس بگیرید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید