وکیل خانواده در تهران

 

در این مقاله سعی شده تمامی امور مربوط به خانواده را به صورت کامل برای شما عزیزان بیان کنیم. در حقیقت یک وکیل خانواده باید به اموری از جمله: مطالبه مهریه اجرت المثل ایام زوجیت، نفقه فرزند، حضانت فرزند، تقاضای ازدواج مجدد، الزام به تمکین، مطالبه نفقه و غیره مسلط باشد.

یک وکیل طلاق خبره نیز می تواند همه این موارد را در صورت لزوم مورد بررسی قرار دهد. درواقع وکیل طلاق زیر مجموعه ای از وکیل خانواده محسوب می شود. همچنین برای برقرری ارتباط با  وکیل آنلاین میتوانید  در هر ساعتی از شبانه روز تماس برقرار کنید.

 

وکیل خانواده و لزوم بهرمندی از ایشان در دعاوی

سیستم قضایی برای رسیدگی به دعاوی و حل و فصل اختلافات تشکیل شده است. و هر روزه پرونده های مختلفی در دادگاههای حقوقی و کیفری مورد بررسی قرار میگیرد. به دلیل زیادی پرونده ها و قوانین ومقررات بسیار زیاد آیین دادرسی و لزوم رسیدگی خاص در سیستم قضایی لازم و ضروری است.

یک وکیل خانوادگی مجرب در تمامی مراحل دادرسی در کنار شما باشد قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری مدون در زمینه های مختلف داریم. ولی اغلب افراد در انتخاب مسیر طرح دعوا استفاده از این شیوه ها را به دلیل تخصصی بودن نمی شناسند. پس در چنین مواردی برای حضور در محکمه و قاضی که فرد متخصص می باشد نیاز است. کسی که قانون را می داند و حق و حقوق مصرح در قانون را میشناسد به شما کمک کند.

 

 

وکیل خانواده تهران

 

 

مطالب مرتبط: وکیل تسخیری

مطالب مرتبط: وکیل دادگستری

 

وکیل طلاق

خانواده کانون گرمی است که زن و شوهر ستون های اصلی آن را تشکیل می دهند. و طلاق از هم گسیختگی این کانون گرم و آرام بخش است که آثار مخربی بر همه اعضاء خانواده دارد.

اگر بخواهیم به طور روشن تر موضوع طلاق را مطرح کنیم. باید بگوییم که، یکی از عوامل مهم طلاق در جامعه امروزی این است که قبل از ازدواج زوجین شناخت کافی نسبت به یکدیگر ندارند. به بیانی دیگر خانواده و خود فرد شناختی نسبت به ویژگی های شخصیتی، رفتاری، گفتاری شریک آینده زندگی اش ندارد.

از دیگر عوامل طلاق در جامعه‌ ما نداشتن تفاهم و عدم توانایی زوجین در گفتگو کردن است. متاسفانه افراد کمی در جامعه توانایی گفت‌ وگو کردن به شیوه مناسب را دارند. باید به این مسئله توجه داشت که وقتی نتوان با گفت‌ وگو به حل مسئله‌ای پرداخت، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

عامل دیگر طلاق دخالت هایی است که بیشتر از طرف خانواده ها ایجاد می شود. متاسفانه بسیاری از زوجین این اجازه را به خانواده‌هایشان می‌دهند که از همان روزهای اول ازدواج در زندگی‌شان دخالت كنند. علت این دخالت ها به وابستگی فرد به خانواده اش بر می گردد.

 

مطالب مرتبط: وکیل آنلاین

 

انواع طلاق

 •  اولین نوع طلاق، زمانیست که زن و شوهر بر مساله طلاق توافق داشته باشند. و دیگر مایل به ادامه زندگی با هم نباشند. این نوع طلاق به طلاق توافقی معروف است که از اختیارات زوجین در طلاق ناشی میشود.
 • نوع دیگر وکیل طلاق که اساس تمام قوانین طلاق میباشد طلاق به خواست و اراده مرد است.
 • سومین نوع طلاق، طلاق از طرف زوجه می باشد ، که این نوع طلاق تنها در صورتی است که زوجه یکی از شروط ضمن عقد را داشته باشد.

 

طلاق توافقی

این نوع طلاق به این شکل است که زوجین پس از اینکه ادامه زندگی مشترک را به صلاح تشخیص ندادند. میتوانند با توافق در خصوص مهریه و نفقه و اجرت المثل و حضانت فرزند و سایر مسائل بینشان برای طلاق توافقی دادخواست بدهند.

طلاق از طرف مرد

مرد حق طلاق دارد و میتواند در هر زمانی برای طلاق همسر خویش اقدام کند. ولی این بدین معنا نیست که حق و حقوق مالی زن از بین برود، بلکه مرد زمانی می تواند زن خویش را طلاق دهد که حقوق مربوط به او را پرداخت کند. از قبیل مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و غیره

طلاق از طرف زن

در مواردی که قانون به زن حق تقاضای طلاق داده است که همان شروط 12 گانه ضمن عقد ازدواج میباشد.

در مواردی که زن به صورت شرط ضمن عقد ازدواج یا عقد لازم دیگر وکالت بلاعزل برای اجرای صیغه طلاق گرفته باشد.

 

وکیل مهریه

چنانچه قصد به اجرا گذاشتن مهریه را دارید و یا در رابطه با هزینه ها نیاز به  مشاوره  با یک وکیل مهریه آنلاین را دارید. می توانید در هر ساعت از شبانه روزبا ما تماس برقرار کنید تا از خدمات وکلای با تجربه و آنلاین ما بهره مند شوید.

حق الوکاله وکیل مهریه بستگی به عوامل مختلفی دارد که در میزان هزینه ها، رفت و آمد وکیل، تجربه و تحصیلات وکیل و توافق با موکل موثراست.

 

وکیل مهریه وچگونگی انتخاب آن

 • تحقیق کنید تا از توانایی علمی، تعهدکاری، تجربه ، حسن اخلاق و  حق الوکاله و سایر خصوصیات یک وکیل خانواده مطمئن شوید. تا بتوانید پرونده ای که سرنوشت زندگی شما است، به دستان با  کفایت یک وکیل خانواده خبره بسپاید.

 

 • نباید به تبلیغاتی که یک وکیل خانواده انجام داده اکتفا کرد. تبلیغات همچون تلویزیون، اینترنت و سایر رسانه های معیار مناسبی برای شناخت یک وکیل مهریه نیستند. می توانید به کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید و در مورد سابقه و تجربه وکیلی که قصد تنظیم قرارداد با آن را دارید اطلاعات کسب کنید.

 

 • سن و جنس وکیل خانواده ملاک ومعیار مناسبی برای خبره و متعهد بودن یا نبودن وکیل محسوب نمی شود. گاهی اوقات یک وکیل تحصیل کرده جوان بسیار می تواند از یک وکیل سالخورده و به ظاهر با تجربه پرونده شما را به نحو احسن پیش ببرد. زن یا مرد بودن وکیل نیز خیلی اهمیت ندارد و ملاک دانش، تجربه، تعهد وحسن خلق او است.

 

 • کسی عنوان وکیل و مشاور حقوقی را دارد علاوه براین که حداقل مدرک کارشناسی رشته حقوق را دار است. مراحل بسیار دشوار کانون وکلا را برای دریافت پروانه گذرانیده است.

 

 

مزایای وصول مهریه توسط وکیل مهریه

 • یک وکیل خبره می تواند در کمترین زمان ممکن مهریه زوجه را وصول کند.
 • نیازی به حضور زوجه در دادگاه نیست.
 • اگرزوج اموالی داشته باشد وکیل مهریه به راحتی آنها را توقیف میکند.
 • در صورت عدم پرداخت مهریه توسط زوج، حکم جلب وی را وکیل می گیرد.
 • وکیل مهریه نقش موثری در رد دادخواست اعسار زوج دارد.


وکیل نفقه

یکی از مباحث بحث برانگیز حقوق نفقه است و مواردی که شامل آن می شود بسیار مختلف می باشد. به همین خاطر است که در صورت عدم آگاهی ممکن است در احقاق حق خود دچار معضلات بسیاری شده  و در نهایت پس از کوشش های فراوان نتوانید حق و حقوق خود را به صورت کامل دریافت کنید.

در اینجا بهترین روش  این است که از وکیل خانواده کمک گرفته شود تا در صورت نیاز به  ادله اثبات برای دادگاه مبنی بر عدم پرداخت نفقه مدارک لازم و محکمه پسند را به راحتی جمع آوری کند  و در اختیار قاضی بگذارید.

مشاورین حقوقی دادگستر با سابقه ای درخشان و وکلای مجرب و متعهد در زمینه های مختلف خانواده آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. کافیست با کارشناسان ما تماس برقرار کرده و برای اینکه روند پرونده تان سریع تر و تخصصی تر پیش رود از وکیل خانواده در تهران مشاوره بگیرید.

 

وکیل خانواده تهران
وکیل خانواده تهران

 

وکیل اجرت المثل

بر اساس یک اصل کلی عمل انسان محترم و مستحق اجرت است، همچنین اگر انسان کاری را انجام دهد، مستحق اجرت است، مگر اینکه قصد تبرع (مجانی بودن) داشته باشد. اجرت‌المثل  به معنای حق‌الزحمه کارهایی است که زن در خانه شوهر انجام می‌دهد، اما موظف به انجام آن نیست.

 اگر زن کارهایی را که شرعا به عهده وی نبوده، به دستور مرد با عدم قصد تبرع انجام داده باشد و برای قاضی نیز ثابت شود، دادگاه‌ اجرت‌المثل کارهای انجام‌ شده را محاسبه و مرد را به پرداخت آن محکوم می کند.

بنابراین اجرت‌المثل ماهیت قانونی دارد. دادخواست الزام شوهر به پرداخت اجرت‌المثل ایام زوجیت، دادخواستی است که دردادگاه خانواده طرح می‌شود دراین مورد نیزبار اثبات به عهده مدعی یعنی زن است. البته باید خاطر نشان کرد که شهادت شهود و علم قاضی یکی دیگر از دلایل اثبات این ادعا در دادگاه است. جهت تعیین مبلغ اجرت المثل نیز پرونده به کارشناسی ارجاع داده خواهد شد.

به دلیل پیچیده بودن مبحث اجرت المثل بهتر است قبل از تقدیم دادخواست با یک وکیل خانواده یا مشاوره حقوقی آنلاین مشورت بگیرید تا به آسانی بتوانید این موضوع را در دادگاه به اثبات برسانید.

 

وکیل حضانت

با توجه به قوانین جامعه ایران در خصوص حضانت بهترین روش در این زمینه کمک گرفتن از وکیل خانواده خبره و کاربلد می باشد. تا بتواند طبق قانون و ادله موجود حضانت یا قیمومیت فرزند را به شخصی که دارای صلاحیت قانونی می باشد سپرد. درصورتی که در زمینه ی حضانت دچار معضلات شده اید، می توانید به صورت آنلاین از وکلای خانوده ما کمک بگیرید.

موارد حقوقی که به حضانت و قیمومیت مربوط میشود دارای پیچیدگی ها و مراحل زیادی می باشد که در صورت عدم آگاهی موجب  بروز مشکلات زیادی در مراحل حضانت طفل می شود. برای مثال در صورتی که عدم صلاحیت والدین که صلاحیت ندارد ثابت نشود دادگاه مجبور به دادن رای به نفع والد دیگر برای حضانت یا قیمومیت خواهد شد. درصورتی که والدین صلاحیت کافی را برای اینکار نداشته باشند. و در این خصوص اطفال بیشترین آسیب را خواهند دید. آسیب هایی که آینده ی او را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است جبران ناپذیر باشد.

 

وکیل استرداد جهیزیه

جهیزیه ای که توسط زوجه برای شروع زندگی به منزل مشترک آورده می شود، همیشه در تملک وی خواهد بود. جهیزیه خریداری شده برای زندگی مشترک، دلیل بر آن نمی شود که مرد مالکیتی بر آنها داشته باشد. البته باید در نظر داشت طبق قانون و شرع زن تکلیفی برای آوردن جهیزیه به منزل مرد ندارد.

بنابراین هر زمان که بخواهد می تواند درخواست استرداد جهیزیه را داشته باشد. یکی از سوالات رایج در موضوعات خانواده این است که آیا استرداد جهیزیه قبل از طلاق امکان پذیر است؟ پاسخ این سوال مثبت است.

استرداد جهیزیه هم قبل از طلاق بلکه در هر زمان دیگری امکان‌پذیر است. باید در نظر داشت که منظور از جهیزیه در اینجا اموال و لوازمی است که توسط زوجه تهیه شده است. بنابراین وسایلی که توسط زوج خریداری می شود، جزو جهیزیه زوجه محسوب نمی شود.

جهیزیه همانی است که در شروع زندگی مشترک زوجه به منزل زوج می آورد و اگر در طول زمان این وسایل خراب یا مستهلک شوند زوج مسئولیتی یا دادن جایگزین آن را ندارد. زوجه هنگام تقدیم دادخواست استرداد جهیزیه فقط آنچه باقی مانده را می تواند مسترد کند.

اگر به دلیل عدم اطلاع از ریزه‌کاری‌های استرداد جهیزیه به دنبال یک وکیل خانواده و خبره هستید می توانید از مشاوره حقوقی آنلاین به صورت تلفنی یا حضوری بهره بگیرید.

 

وکیل الزام به تمکین

درهر زمانی که زوج تصمیم به الزام به تمکین داشته باشد می تواند خود یا وکیل خانواده وی از طریق دفاتر الکترونیکی قضایی نسبت به تقدیم دادخواست اقدام کنند. بهتر است قبل از دادخواست یک بار اظهارنامه ای مبنی بر الزام به تمکین برای زوجه به آدرس محل اقامت ایشان یا خانواده اش بفرستد و بعد از آن نسبت به تقدیم دادخواست اقدام کند. یکی از موارد مهمی که در دادگاه به آن اهمیت داده می شود، تهیه مسکن و لوازم آن توسط زوج است.

دادگاه الزام به تمکین در مرحله اول به امکانات زوج توجه می کند و سپس رای خود را صادر می کند. اگر رای دادگاه الزام به تمکین در مرحله اول به ضرر هر یک از طرفین صادر شود است متضرر از رای می تواند به مدت 20 روز از رای اولیه، اعتراض خود را به حکم دادگاه اعلام نماید. در صورتی که حکم قطعی دادگاه به ضرر زوجه باشد و وی از اجرای حکم دادگاه امتناع کند، ناشزه محسوب شده و زوج می تواند از موارد قانونی برای اجرای حکم دادگاه استفاده کند. در این موارد یک مشاوره حقوقی یا وکیل خانواده می تواند کمک بزرگی به هر یک از زوجین به حساب آید.

 

وکیل ازدواج مجدد زوج

عدم تمکین زوجه از زوج می توانید در شرایط خاص قانونی ازدواج مجدد را برای زوج فراهم کند. البته باید توجه داشت که به دلیل پیچیدگی های حقوق و قوانین نیاز است که میان پرونده ها و دعاوی اشخاص گوناگون تفاوت قائل شد. ولی باید توجه داشت که برای گرفتن حکم ازدواج مجدد حتمن نیاز به حکم ناشزه بودن زوجه و یا رضایت کتبی وی لازم است. در نتیجه اقدام حقوقی در این زمینه با وکیل خبره و بهترین وکیل خانواده که در این زمینه تخصص دارد دارای اهمیت ویژه است.

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در کلیه زمینه حقوقی نیاز به وکیل خانواده در تهران یا مشاوره حقوقی آنلاین به صورت تلفنی یا حضوری داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد.

برای برقراری ارتباط با وکیل آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره: 9099071369 تماس بگیرید.

 

45 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • از شوهرم بابت نفقه می خوام شکایت کنم ولی خودم از خونه بیرون رفتم و شوهرم چندین بار برای برگشت من اقدام کرده حتی بزرگان فامیل رو به دنبالم فرستاده و عدم تمکین من رو نیز در دادگاه ثبت کرده حالا چطور میتونم اقدام کنم

  پاسخ
  • سلام بر اساس قانون مدنی نفقه به خانم ناشزه تعلق نمیگیرد
   ناشزه بودن به این معنی هستش که زن بدون دلیل منزل را ترک کرده باشد
   اگر شوهر شما حکم ناشزه بودن شما را گرفته باشد نفقه به شما تعلق نمیگیرد مگر درخواست برگشت به منزل شوهر بدید

   پاسخ
 • مطالب مفید و قابل فهمی بود

  پاسخ
 • با سلام حضانت فرزند دختر تا چه سنی با مادر هست

  پاسخ
  • سلام
   فرزند دختر و پسر تا سن 7 سالگی حضانتشان با مادر و از 7سالگی تا سن بلوغ شرعی که در دختر ها 9 سال قمری و پسرها 15 سال قمری هست حضانت با پدر و بعد از سن بلوغ شرعی از حضانت خارج و خودش تصمیم میگیرد با پدر زندگی کند یا مادر

   پاسخ
  • باعرض سلام و خسته نباشد درمورد مختومه شدن پرونده مهریه سوالی داشتم من و همسرم دوسال متوالی باهم به مشکل برخوردیم و من درخواست مهریه کردم البته جدازندگی میکنیم و همسرم تمایل به اشتی داره ولی میگه مهریه رو دوبار گذاشتی اجرا اینبار باید مختومه کنی اگه برگردیم میخاستم بدونم مختومه کردن پرونده مهریه توسط من به معنای بخشیدن مهریه هست یا ادامه پیدا نکردن پرونده؟؟

   پاسخ
   • سلام
    مختومه نمودن پرونده مهریه به معنی بخشش مهریه نیست.
    بخشش مهریه حتمن باید در دفترخانه اسناد رسمی باشد.
    مشاوره حقوقی تلفنی

    پاسخ
 • با تشکر از مقاله به روز و قابل درکتان

  پاسخ
 • سلام
  با حق طلاق که از همسرم گرفتم میتونم طلاقم را بگیرم باید چه طوری اقدام کنم؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر از همسرتان وکالت در طلاق دارید میتوانید از جانت ایشان به یک وکیل دادگستری وکالت بدهید وکیل دادخواست طلاق توافقی تنظیم و بعد از سپری شدن مراحل طلاق و بدون حضور ایشان در دادگاه و با حضور وکیل دادگستری مطلقه میشوید

   پاسخ
 • سلام زن در چه زمانی میتونه اجرت المثل را دریافت کند و اینکه سالیانه چقدر میتونه بابت اجرت المثل بگیرد

  پاسخ
  • سلام
   زوجه (زن) هر زمان بخواهد میتواند دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت به دادگاه بدهد و اصولا کارشناس دادگاه با توجه به تعداد فرزندان و شاغل بودن یا نبودن ایشان سالانه حدود یک الی دومیلیون تومن تعیین میکند

   پاسخ
   • از ابنداي زندگي شاغل بودم ولي همه ي اموال ب. نام همسرم است
    در صورت طلاق ايا نيمي از اموال ب من تعلق ميگيره؟

    پاسخ
    • سلام
     موضوع مطرح شده شما حق تصنیف اموال که گزینه الف قباله ازدواج است می باشد و ربطی به کار کردن شما در منزل و خارج از منزل ندارد.
     اگر زمان عقد همسر شما گزینه الف قباله ازدواج که حق تصنیف است را امضا کرده باشد در صورت دادخواست طلاق بدون دلیل از طرف همسرتان نصف اموال ایشان به شما تعلق می گیرد.
     مشاوره حقوقی تلفنی

     پاسخ
 • سلام و خسته نباشید. نفقه دختر 5 ساله چقدر میشه؟

  پاسخ
  • سلام
   نفقه فرزند بر اساس هزینه ها و مخارج فرزند و میزان درآمد و دارای پدر و در صورت عدم توافق توسط کارشناس دادگاه تعیین می شود

   پاسخ
 • سلام اگر درخواست طلاق از طرف زوج باشد یک خانه زوج شامل نصف اموال می شود؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر طلاق بدون دلیل و از طرف زوج باشد و زوج در قباله ازدواج گزینه حق تصنیف اموال را امضا کرده باشد اموال به دست آمده در ایام زوجیت نصف می شود
   حتی اگر فقط یک خانه باشد

   پاسخ
 • سلام .بنده برا نفقه ،حقوقی اقدام کردم حکمش اومده.قطعی شده .طرفم نه دفاع میکنه و نه برا دفاع جلو خواهد امد ‌.کلا پرت و بی خیاله .حالا من میخوام فردا صبح اقدام کنم برا طلاق به استناد عدم پرداخت نفقه .نمیدونم کارم درسته از لحاظ روال یا نه .نمیدونم میتونم حکم طلاقم رو بگیرم از قاضی یا نه .از طرفی ام بی پول و بیکارم .پول مشاوره ندارم با کسی مشورت کنم .لطفا لطفا راهنماییم کنید چیکارا کنم چجوری بنویسم دادخواستمو که رد نشه .بچه هم دارم دو ساله اش هس .نه بچه رو میخواد نه منو

  پاسخ
  • سلام
   شما باید حکم قطعی شده نفقه را اجرای کنید تا حسابهای همسرتان بسته و نفقه را از این طریق دریافت کنید اگر هم پولی در حساب ندارد حکم جلب میتونید بگیرید و یا نفقه فرزندانتان را میتوانید علیه پدرش دادخواست بدهید و بگیرید
   شما باید دادخواست طلاق به استناد عسروحرج تنظیم کنید

   پاسخ
 • با سلام. زنم ۲۵ سالشه ک میخواهد تمام مهریه خود را ببخشد و ما هم به دفتر خانه اسناد رسمی رجوع کردیم ولی متاسفانه کارکنان دفتر گفتن که همسرت برای بخشش مهریه باید با یکی از خانواده خودش بیاد یا پدر یا برادر خب چه کسی حاضر میشود بیاد مهریه دخترشو یا خواهرشو ببخشه خب به نظرتان چه راهی هست ک بدون اجازه هیچ کس زنم مهریشو بهم ببخشه؟ ممنون از شما

  پاسخ
  • سلام
   بله بعضی از دفاتر اسنادرسمی برای بخشش مهریه حضور پدر را لازم میدونن شما میتوانید به دفاتر اسناد رسمی دیگر رجوع کنید با سردفتر صحبت کنید تا بدون حضور پدر مهریه بخشیده شود

   پاسخ
   • سلام من برای اعتراض ب هزینه عده همسرم میگن باید یک میلیون پانصد پول بریزم ب حساب دادگاه خب اگر قرار این مقدار بریزم مگه چقد میخواد از عده کم بشه بیشتر از یک و مانصد ک نیست لطفا راهنمایی کنید هزینه اش برای اعتراض زدن به عده مشخص شده چقدر هست؟

    پاسخ
    • سلام
     هزینه کارشناس را دادگاه مشخص میکند که به شما اعلام شده
     شما فقط میتونید بابت هزینه کارشناس اعسار بدید اگر قاضی اعسارتون را بپذیرد یا معاف میشید از پرداخت یا تخفیف داده می شود

     پاسخ
 • سلام .من میخوام زا همسرم جدا شم .باید قبل از دادخواست طلاق وکیل بگیرم یا دادخواست طلاقو بدم بعدش وکیل بگیرم؟؟

  پاسخ
 • سلام
  اگر قصد داشتن وکیل در پرونده طلاق دارید بهتر است وکیل بگیرید تا وکیل براتون دادخواست تنظیم کند و پیگیری کند

  پاسخ
 • سلام
  من یک زنم که با یه پسر ۴ ساله
  همسرم خونه و ماشین به نامم زده
  بنا به مشکلاتی که داشتیم و دست بزن و خیانت که نتونستم قانونی ثابت کنم تصمیم به جدایی گرفتیم
  اجرت المثل و دریافت کردم
  نفقه بهم تعلق میگرفت چون نتونسته بود تا الان خونه و لوازم تهیه کنه
  مهریه ام روند قانونیشو طی میکنه
  اگر عدم تمکین بگیره و ازدواج مجدد بگیره
  ایا میتونه هیچ وقت منو طلاق نده؟؟
  اگر بخام طلاق بگیرم چیکار باید کنم
  ایا میتونه حق و حقوقمو پس بگیره یا خیر
  تا کی میتونه طلاق نده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام
   اگر شوهرتون عدم تمکین شما را بگیرد و مجوز ازدواج مجدد بگیرد و ازدواج کند گرفتن طلاق از جانب شما سخت میشود اما میتوانید پس از مدتی دادخواست طلاق به استناد عسرو حرج بدهید

   پاسخ
 • زنم بابت نفقه از من شکایت کرده من ساکن تهرانم ایشون رفته گرمسار از من بابت نفقه شکایت کرده ما هنوز عروسی نکردیم و سر خونه زندگی نرفتیم چکار باید بکنم

  پاسخ
 • زنم بابت نفقه از من شکایت کرده چکار کنم

  پاسخ
  • سلام
   زمانی که صیغه عقد جاری میشود زوجه مکلف است هزینه های زوجه را پرداخت کند. و زمانی معاف از پرداخت نفقه میشود که حکم ناشزه بودن یا همان عدم تمکین زن را بگیرد

   پاسخ
 • سلام. زنم بدون دلیل چن بار خونه رو ترک کرده و پدرش هم تقاضای مهریه کرده از دادگاه منم دارم‌میسوزم ک چرا منو عذاب میدن چیکار کنم از دستشون من ک هیچی واسه دادن مهریه ندارم لطفا راهنماییم کنید. یه نوزاد ده ماهه هم داریم

  پاسخ
 • سلام
  من چند سال پیش توی شورای حل اختلاف ب صورت دستی حق طلاق از همسرم گرفتم ، الان هم برگه توی شورای حل اختلاف هست
  میتونم روی اون برای طلاق اقدام کنم؟
  و تحت این شرایط چیزی بهم تعلق میگیره؟ مثل نفقه مهریه و …

  پاسخ
  • سلام
   حق طلاق یا همون وکالت در طلاق باید به صورت رسمی در دفترخانه اسناد رسمی انجام گیرد، و اگر در وکالت در طلاق حق و حقوق مالی خود از جمله نفقه مهربه و اجرت المثل ایام زوجیت را نبخشیده باشید میتوانید این حقوق مالی خود را هم مطالبه کنید.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • سلام …من ۱ ساله ازدواج کردم و تو این ۱ سال بیشتر از ۶_۷ بار همسرم ب شدت کتکم زده و من کوتاه اومدم این بار دیگه نمیخام کتک بخورم باید چیکار کنم حق طلاق بامنه میتونم راحت ازش طلاق بگیرم یا ن ؟؟؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر از همسرتون حق طلاق یا وکالت در طلاق از دفترخانه اسناد رسمی دارید این وکالت را باید به وکیل دادگستری بدهید وکیل بدون حضور همسرتان به راحتی طلاق شما را میگیرد

   پاسخ
 • سلام
  بنده با زنم به اختلاف خوردیم در حدی که حاضر به جدایی شدیم اونم فقط بخاطر اینکه فکر میکنه خواهر بنده تو زندگیم دخالت میکنه و باعث ارامشمون شده، ایا این دلیل برای دادگاه دلیل محکمه پسندی هست؟ رای دادگاه چیه به این موضوع؟ ضمن اینکه ما هیچ مشکل دیگه ای نداریم

  پاسخ
  • سلام
   اگر دادخواست طلاق از جانب خانومتون باشه دادگاه از ایشان دلیل محکمه پسندی برای طلاق میخواهد، دخالت خواهر شما برای دادگاه به تنهای دلیل محکمه پسند نیست و اگر دلیل دیگری نداشته باشد و شما رضایت برای طلاق نداشته باشید دادخواست ایشان رد میشود.

   پاسخ
 • من متاسفانه با اینکه متاهل هستم دچار رابطه نامشروع گشته ام و در حال حاظر توسط شوهر طرف به مرگ تهدید شده ام پیشنهاد شما چیست و بهترین راهکار چیست. رابطه ما فقط بصورت مجازی بوده و هیچگونه نزدیکی صورت نگرفته

  پاسخ
  • سلام
   در قانون ما یک نوع روابط نامشروع مجازی هست که اگر پیام های رد و بدل شده بین شما حاوی مطالب احساسی، عاشقانه و با جنسی باشد شما مرتکب جرم روابط نامشروع مجازی شده اید و مجازاتش ضربه شلاق است و ممکنه است قاضی ضربه شلاق را تبدیل به جزای نقدی کند و این اختیار قاضی است برای تبدیل مجازات.
   اما در خصوص تهدید به قتل شوهر این خانم، ایشان هم مرتکب جرم تهدید شده است و مجازاتش زندان یا ضربه شلاق است، اگر ادله ای دارید مبنی بر تهدید ایشان نگهداری کنید، و فعلا اقدامی نکنید اگر شوهر این خانم از شما شکایت کرد شما هم برای تهدید به قتل اقدام کنید تا نهایت در خصوص هر دو شکایت به صلح و سازش برسید.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • سلام حقوق قانونی نه عرفی و اسلامی زن و مرد دقیقا نسبت به هم چیه ؟

  پاسخ
  • سلام
   قانون ما برگرفته از شرع ما است و حق و حقوق زن و شوهر در قانون ما همون حق و حقوق شرعی است.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369