اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی

 

بازدید کننده محترم، در این نوشتار یک نمونه اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی جهت حضور در دفترخانه اسناد رسمی برای انتقال ملک قرار داده شده است، تا با چارچوب تنظیم اظهارنامه آشنا شوید.

 

اظهارنامه الزام به تنظیم سند
اظهارنامه الزام به تنظیم سند

  

بسمه تعالی

 

اظهار کننده:…………………، فرزند …………….، نشانی ………………………………………………، شماره تماس …………………….

اظهار شونده: ……………….، فرزند……………. ، نشانی …………………………………………………..، شماره تماس …………………

 

موضوع اظهارنامه: الزام به حضور در دفتر اسناد رسمی جهت تنظیم سند رسمی به نام اینجانب

 

شرح:

به نام خدا

 

مخاطب محترم اظهارنامه؛

با سلام و احترام؛

حسب مبایعه نامه که کپی آن پیوست اظهارنامه می باشد و در تاریخ 11/10/1398 منعقد گردید، اینجانب به عنوان خریدار 100 سهم از 100 سهم معادل 6 دانگ یک دستگاه آپارتمان با کاربری مسکونی و وضعیت عرصه و اعیان دارای پلاک ثبتی  فرعی به شماره ……….. و پلاک ثبتی اصلی به شماره ………حوزه ثبتی سعادت آباد به مساحت 86 متر مربع که حدود و مشخصات آن به طور دقیق در مبایعه نامه با کد رهگیری ……………………..، ذکر شده است. علیهذا وفق ماده 4 این قرارداد در خصوص تنظیم سند، مقرر گردیده بود که طرفین معامله در تاریخ 30/2/1399 در دفتر اسناد رسمی شماره ………… تهران، جهت تنظیم سند حاضر گردند لکن این امر در تاریخ معینه متحقق نگردید!

لازم به ذکر است که در ذیل ماده 6 این مبایعه نامه در خصوص عدم اجرای تعهدات از طرف فروشنده، به ازای هر روز تأخیر، پرداخت مبلغ ………………….ريال به عنوان خسارت تأخیر اجرای تعهد در وجه خریدار پیش بینی گردیده است فلذا با عدم حضور و تنظیم سند رسمی در موعد مقرر در قرارداد مرقوم و نیز گذشت مدت مدید از موعد معین شده، مؤیِّد عدم اجرای تعهدات از سوی جنابعالی به عنوان فروشنده بوده، پرداخت خسارت تأخیر اجرای تعهد را بر این مبنا قطعی نموده و پرداخت آن را ثابت می نماید.

نظر به مطالب معنون، از جنابعالی تقاضا می گردد در تاریخ ………………… سال جاری جهت تنظیم سند رسمی، در دفتر اسناد رسمی …………… تهران به نشانی مقرر در قرارداد مبایعه حضور یابید معذلک پرداخت خسارت تأخیر در اجرای تعهدات با توجه به مطالب فوق الذکر، بر ذمه جنابعالی ثابت است که می بایست همزمان با حضور در دفتر اسناد رسمی در حق اینجانب پرداخت گردد. والسّلام

 

با تشکر فراوان

  

وکیل پایه یک دادگستری 

 

وکیل آنلاین 

 

ارسال اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی

چه لزومی دارد که قبل از دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی، اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی تنظیم شود و در دفتر خدمات قضایی ارسال گردد. در ابتدا باید نکاتی را در خصوص موارد ارسال اظهارنامه و تنظیم سند رسمی، توضیح داده شود،  ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی، عنوان دارد: هر شخصی می‌ تواند قبل از تقدیم دادخواست، حق خود را توسط اظهارنامه از دیگری مطالبه کند. به شرط اینکه موعد مطالبه رسیده باشد، به صورت کلی هر شخصی می تواند اظهاراتی را که راجع به معاملات خود با دیگران دارد را بخواهد به طور رسمی به ایشان برساند و اظهارنامه به طرف ابلاغ نماید.

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در کلیه زمینه حقوقی نیاز به وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی برای تنظیم  اظهارنامه الزام به تنظیم سند داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد. برای برقراری ارتباط با وکیل تلفنی یا مشاوره حقوقی آنلاین به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره 9099071369 تماس بگیرید.

 

11 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممنون بابت نمونه اظهارنامه واقعا ضروری و کمک کننده بود.

  پاسخ
 • سلام
  وقت بخیر تز شما بابت نمونه اظهار نامه کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 • سلام
  من سال پیش یک آپارتمان خریداری کردم قرار بود ماه پیش سند زده بشه در دفترخانه متاسفانه هنوز سند آماده نشده راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم بهتره.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   میتونید یک اظهارنامه در دفاتر قضایی ثبت کنید و یک مدت معقول برای تنظیم سند در دفترخانه به فروشنده بدهید.
   اگر بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده در اظهارنامه سند تنظیم نشد میتونید دادخواست تنظیم کنید و ثبت کنید.

   برای اطلاعات بیشتر بهتر است با وکیل پایه یک دادگستری مشورت کنید.

   پاسخ
 • سلام
  یک ملک خریدم. مالک سند نزده به نامم
  دفتر خدمات اظهارنامه دادم مالک توجهی نکرده
  مرحله بعد از اظهارنامه چی هست؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   مرحله بعد از اظهارنامه، دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی هست. که باید در دفتر خدمات ثبت شود.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  فروشنده اظهار نامه فرستاده 7 روز فرصت دارم برای حضور در دفتر خانه و اراعه مدارک برای تنظیم سند اما طی 7روز خودش هیچ اقدامی نکرده حالا چه جوابی باید به اظهار نامه بدهم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369