خرید و فروش به صورت مبایعه نامه

 

اگر طرفین معامله در زمان تنظیم قرارداد قصد خرید و فروش مالی را دارند، مورد معامله معین و ثمن مشخص، در مورد چگونگی پرداخت ثمن و تحویل مبیع و دیگر شرایط توافقات کاملا انجام شود و احتمال رود بخشی از ثمن و یا قسمتی از مبیع تحویل داده شده و طرفین قصد تحقق عقد بیع یا همان خرید و فروش را در حال حاضر داشته باشند، قرارداد بیع واقع می شود اگر چه عقد منعقد شده شفاهی و غیر مکتوب باشد بنابراین در صورتی که بیع یا همان خرید و فروش مورد نظر بصورت مکتوب منعقد شده باشد به آن مبایعه نامه می گویند. بنابراین عمل حقوقی به محض انعقاد، موجب انتقال مالکیت مبیع به خریدار و انتقال ثمن به فروشنده می شود.

اما اگر طرفین قصد انجام معامله را نداشته باشند و فقط شرایطی خاصی را اعلام کند که حاضر هست مثلاً در روزهای آینده و با توجه به شرایط اعلامی نسبت به انعقاد معامله خرید یا فروش اقدام کند و به عبارتی تنها وعده بیع در آینده را داده و فقط قول انجام معامله را در اینده به یکدیگر می دهند بدون آنکه در حال حاضر قصد انعقاد مبایعه نامه را داشته باشند، آن را تعهد به انجام معامله گفته و در صورتی که این تعهد مکتوب باشد، آن را قولنامه گویند.

 

مطالب مرتبط: وکیل تلفنی

مطالب مرتبط: وکیل ملک

 

موسسه حقوقی دادگستر با بهره مندی از بهترین وکیل ملکی و مشاوره حقوقی آنلاین و همچنین اشخاص با تجربه با سابقه ی مدیریتی در اداره ی ثبت اسناد از طریق کار تیمی بهترین زمینه را برای رفع مشکلات ملکی شهروندان و عقد قراردادهای خرید و فروش مستحکم و غیرقابل نفوذ فراهم آورده و هدف مجموعه حقوقی این است که خدمت ویژه را با کمترین هزینه ی ممکن به انجام برساند و با سابقه ی درخشان خود در تمامی امور حقوقی و ملکی همین هزینه ی حداقلی افراد و شرکت های همراه خود را تضمین کند.

به دلیل پیچیده بودن مباحث خرید و فروش، قول نامه، و مبایعه نامه بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل یا مشاوره حقوقی تلفنی مشورت بگیرید تا به آسانی بتوانید این موضوع را بدون حضور در سیستم قضایی و دادگاه های شلوغ و پر رفت و آمد و صرف وقت وهزینه زیاد حل کنید.

 

خرید و فروش
خرید و فروش

 

 خرید و فروش ملک را چگونه به صورت وکالت‌نامه‌ای انجام دهیم

 

 انجام معاملات گوناگون مانند خرید و فروش ملک با وکالت نامه، در جامعه بسیار رایج بوده است، اما این مسئله مانع از بروز مشکلات، اختلافات و شکایت‌های فراوان مربوط به آن نشده است، امروزه موضوع معامله با وکالت نامه بیشتر از گذشته مورد اهمیت و استفاده قرار گرفته که دلیل اصلی این خرید و فروشها، در رهن بانک بودن سند ملکی است که با وام مسکن خریداری شد است یا هزینه‌های زیاد مربوط به نقل و انتقال سند است.

خرید و فروش با وکالت نامه معضلات خاص خودش را دارد و بیش از هر نوع دیگری از معاملات نیازمند دقت و بررسی است. در دادگاه ها پرونده‌های زیادی مربوط به کلاهبرداری با وکالت نامه یا اختلافات میان وکیل و موکل در معاملات از این قبیل موارد وجود دارد، در هر حال بهتر است تا جایی ممکن از معامله وکالت نامه‌ای استفاده نکنید و در صورت استفاده، به سراغ افراد مطمئن بروید و تمام مراحل وکالتو خرید و فروش را تحت نظر مشاور حقوقی یا وکیل آنلاین انجام دهید.

برای بعضی از افراد پیدا کردن وکیل ملک یا هر وکیل دیگر به صورت آنلاین کارسختی بوده است، اما مجموعه حقوقی دادگستر به صورت تلفنی و حضوری آماده پاسخگوی به سوالات حقوقی شما به صورت شبانه روزی است، و برای پرونده های حقوقی شما بهترین وکیل را معرفی می کند، اگر برای سوالات حقوقی خود در زمینه خرید و فروش، کیفری یا تنظیم قرارداد، نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری دارید، می توانید به مجموعه حقوقی ما در تهران و شهرستان ها مراجعه کنید. موسسه حقوقی دادگستر جمعی از وکلای پایه یک دادگستری با تجربه ازجمله وکیل خبره را دور هم جمع کرده تا به صورت حضوری و تلفنی و به بهترین شکل پاسخگوی سوالات حقوقی شما عزیزان باشند.

 

مطالب مرتبط: تقسیم نامه

مطالب مرتبط: وکالت در فروش

 

مهمترین مشکلات خرید و فروش ملک با وکالت‌نامه چیست

این بخش قصد داریم در ارتباط با خرید و فروش ملک بیشتر گفتگو خواهیم کرد، تنظیم نکردن سند و اعطای وکالت و وکالت بلا عزل به وکیل خود دلایل بسیاری فراوانی دارد، برای نمونه چند دلیل در اینجا آورده شده است:

 • مدت زمان فراوانی در نقل و انتقال ملک بین خریدار و فروشنده که بعضی اوقات به اندازه یک روز کاری به طول می آنجامد
 • هزینه به نسبت زیادی برای نقل و انتقال ملک از فروشنده به خریدار که باید دقت داشته باشیم در صورت خرید ملک با وام اوراق این سند زدن هزینه زیادی برای خریدار دارد.
 • گم یا مفقود شدن سند رسمی ملک خریداری شده.
 • فرار مالیاتی
 • آماده نبودن سندها در املاک نو ساز که باید به صورت تفکیک ‌شده دربیایند.
 • عجله فروشنده به هر دلیل و غیره

 

وکیل
وکیل

 

ضرورت مشاوره حقوقی در خصوص خرید و فروش 

  با وجود اینکه روزانه حجم زیادی از معاملات ملکی و خرید و فروش املاک انجام می گیرد، اصولا بین مالکین و مستاجرین، خریداران و فروشندگان اختلافاتی به وجود می‌آید که برخی اوقات قابل حل توسط اشخاص عادی نیست و ناچار باید به سیستم قضایی مراجعه شود و نیاز به وکیل احساس می شود. از همین جهت موسسه حقوقی دادگستر آماده کامل برای ارائه خدمات وکیل و مشاوره حقوقی آنلاین به مراجعه کنندگان را دارد، بدون شک و با قاطعیت می‌توان گفت این مجموعه متشکل شده از بهترین وکیل در زمینه های مختلف است.

 

مطالب مرتبط: وکیل حقوقی

مطالب مرتبط: وکیل تسخیری

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در کلیه زمینه حقوقی و ملکی نیاز به وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی به صورت تلفنی یا حضوری داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد.

برای برقراری ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی تلفنی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره: 9099071369 تماس بگیرید.

 

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • باسلام
  من قصد خرید زمینی رو از شخصی داشتم که قبل از خرید اقدام به استعلام از سازمان زمین شهری کردم و در پاسخ استعلام کتبا به من اعلام شد که زمین متعلق به ایشان میباشد و از صحت و سلامت کامل برخوردار میباشد حالا بعد از دو سال و دوندگیهای زیاد جهت اخذ پروانه ساختمان به بنده اعلام کردن که زمین مشکل دارد و مدارک جعل میباشد از چه راهی میتونم به حق خودم برسم

  پاسخ
 • سلام
  بابت جعل و استفاده از سند مجعول میتونید شکایت جعل تنظیم کنید اگر فروشنده مالک اصلی نبوده میتوتید شکایت فروش مال غیر هم شکایت کنید

  پاسخ
 • سلام
  من قصد خرید یک آپارتمان(مسکن مهر هایی ک هنوز تحویل داده نشدن) در پردیس تهران دارم.اما به دلیل عدم اطلاع کافی از شرایط و اینکه تا به حال خرید و فروش اینچنینی نداشتم میخواستم ببینم اصلا برای این چنین مواردی هم وکیل ملکی گرفته میشه؟بخصوص ک سرمایه ای داره برای خرید گذاشته میشه کم هست.چیزی حدود صد و پنجاه میلیون تومان!

  پاسخ
 • سلام
  نه نیازی به وکیل ملکی نیست
  اما اگر شرایط خاصی برای تنظیم قراردادتون دارید مشاورین آنلاین ما میتونند در تنظیم قرارداد کمکتون کنند

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369