خلع ید و تخلیه

 

خلع ید از لحاظ حقوقی به معنی اقامه دعوای مالک مال غیر منقول (که شامل مغازه، زمین، خانه ویلایی یا آپارتمانی می شود) به طرفیت متصرف غیر قانونی از دادگاه می باشد، که به ادامه تصرف غیر مجاز متصرف پایان دهد و مال وی را از تصرف خارج و تحویل مالک دهد.

 

شرایط لازم برای طرح دعوای خلع ید تخلیه ید

– مالک بودن، ارائه سند رسمی مالکیت که شامل سند ثبتی یا رای دادگاه مبنی بر مالکیت
– تصرف غاصبانه یا در حکم غاصبانه خوانده (غیر قانونی بودن تصرف)

 

مطالب مرتبط: الزام به تنظیم سند رسمی

مطالب مرتبط: تصرف عدوانی

 

چگونگی رسیدگی به دعوای خلع ید در دادگاه

دعوای خلع ید یک دعوای حقوقی و در صلاحیت دادگاه محل مال غیر منقول می باشد، بعد از تقدیم دادخواست و پرداخت هزینه دادرسی دعوای خلع ید بدون تشریفات آئین دادرسی مدنی بوده و خارج از نوبت انجام می گیرد.

 

چگونگی اجرای حکم خلع ید

اجرای حکم خلع ید مانند سایر احکام مدنی با صادر شدن حکم قطعی در دعوای موضوع خلع ید و ابلاغ آن به خواهان باید اجرای حکم را از بخش اجرای احکام مدنی درخواست کرد و اجرایه صادر شود. سپس مامور اجرا اقدام به عملیات اجرایی می کند.

 

مطالب مرتبط: وکیل ملک

مطالب مرتبط: وکیل تلفنی

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در زمینه ملک یا خلع ید تخلیه ید نیاز به مشاوره به صورت تلفنی یا حضوری با وکیل حقوقی یا مشاوره حقوقی داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد.

برای برقراری ارتباط با وکیل آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره: 9099071369 تماس بگیرید.

در صورتی که در خصوص موضوع این بخش سوالی دارید میتوانید سوال خود را بپرسید تا در کمترین زمان توسط وکلای مجرب پاسخ داده شود.

blank

در صورتی که نیاز به مشاوره از طریق تلفن را دارید از این بخش اقدام کنید تا هرچه سریع تر به پاسخ سوال خود دریافت کنید.

blank

درصورتی که نیاز به مشاوره حضوری دارید از این طریق اقدام کنید.

درصورتی که نیاز به تنظیم اوراق قضایی دارید یا اینکه می خواهید فایل پرونده یا حکم خود را ازسال کنید از این طرق اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369