طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟

 

سوال “طلاق توافقی چقدر زمان میبرد” اغلب پرسیده می شود، و اما جواب: بستگی به راهکاری دارد که افراد و یا وکیل ایشان هنگام تنظیم دادخواست طلاق در دفتر خدمات قضایی مطرح می کند.

طلاق به معنی جدا شدن زن و مرد با رای قاضی و جاری شدن صیغه طلاق در دفتر خانه

 

طلاق بر دو قسم است. 1- رجعی 2- بائن

رجعی: به طلاقی گفته می شود که در آن مدت عده مرد حق بازگشت به زن را داشته باشد. به این معنی که مرد در مدت عده (سه ماه و ده روز) بدون نیاز به خواندن صیغه عقد مجدد با هر عمل و لفظی دلالت به بازگشت به همسر مطلقه خود را با قصد رجوع داشته باشد.

بائن: به طلاقی گفته می شود که مرد حق رجوع (بازگشت) به زن را ندارد و در مدت عده زن و مرد نامحرم هستند و اگر مرد بخواهد به زن رجوع کند نیاز به خواندن صیغه عقد مجدد می باشد.

 

مطالب مرتبط: وکیل خانواده

بیشتر بدانیم: وکیل پایه یک دادگستری

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در زمینه طلاق توافقی نیاز به مشاوره به صورت تلفنی یا حضوری با وکیل دادگستری یا مشاوره حقوقی داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشیم.

برای برقراری ارتباط با وکیل آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره: 9099071369 تماس بگیرید.

در صورتی که در خصوص موضوع این بخش سوالی دارید میتوانید سوال خود را بپرسید تا در کمترین زمان توسط وکلای مجرب پاسخ داده شود.

blank

در صورتی که نیاز به مشاوره از طریق تلفن را دارید از این بخش اقدام کنید تا هرچه سریع تر به پاسخ سوال خود دریافت کنید.

blank

درصورتی که نیاز به مشاوره حضوری دارید از این طریق اقدام کنید.

درصورتی که نیاز به تنظیم اوراق قضایی دارید یا اینکه می خواهید فایل پرونده یا حکم خود را ازسال کنید از این طرق اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369