مشاوره حقوقی ثبت 

 

به صورت کلی هنگامی که صحبت از ثبت هست، در ذهن اشخاص اموری مانند: ثبت احوال، ثبت اسناد و اموال و ثبت شرکت‌ها خطور می‌نماید. از مهم‌ترین دلایل مشورت یا وجود مشاوره حقوقی ثبت و وکیل ثبتی در کنار شما عزیزان این است که بتوانید اقدامات صحیحی در امور ثبتی انجام بدهید. همچنین در زمان کمتر و مناسبی بتوانید نتیجه مورد نظر را به دست آورید.

با توجه به اینکه اصولاً فرایندهای اداری زمان‌بر و پیچیده هست، اقدامات لازم در مدت زمان کمتر و مشخص باید انجام گردد که سبب نیاز به وجود مشاوره حقوقی ثبتی و وکیل امور ثبتی را بیشتر می‌کند.

در حال حاضر امور ثبتی به دو دسته الکترونیکی و حضوری انجام می‌گیرد. فرایند الکترونیکی دارای شرایط و مقرراتی هست که باید به آن توجه ویژه داشت.

 

حتمن بخوانید: مشاوره حقوقی رایگان

 

مشاوره حقوقی ثبتی

برای دریافت مشاوره حقوقی ثبتی خوب، باید توجه نماید که از مشاورین ثبتی و خبره‌های این رشته مشورت بگیرید که حتماً جزء وکلای پایه‌یک دادگستری باشند. به این دلیل که از لحاظ کیفیت و تجربه در زمینه‌های حقوقی به مراتب بهتر از کارشناسان حقوقی و مشاوران حقوقی فاقد پروانه وکالت دادگستری می‌باشند.

در این مورد پیشنهاد می‌شود تنها به تبلیغات اکتفا نکنید. سعی داشته باشید با بررسی سوابق وکیل، مطالعه رزومه و پرونده‌های موفق ایشان به یک نتیجه کلی مطلوب در رابطه با سوابق تحصیلی و شغلی وکیل انتخابی برسید.

همچنین تلاش کنید شخصی را انتخاب نماید که در زمینه موضوع مشاوره مورد نظر شما، تخصص و تجربه ضروری را داشته باشد. گاهی مشاورین و وکلایی در مؤسسات هستند که امکان ارائه مشاوره حقوقی در تمامی موضوعات را دارند. این مورد می‌تواند از کیفیت مشاوره تخصصی بکاهد.

 

مشاوره حقوقی ثبتی

 

مشاوره ثبت اسناد و املاک

دلیل اهمیت ثبت اسناد و املاک این است که ثبت ملک در حقیقت حفظ ملک از تعرض و نفوذ مادی و معنوی دیگران می‌باشد.

مهم‌ترین آثار ثبت ملک

از مهم‌ترین اثر ثبت ملک می‌توان به جلوگیری از معاملات معارض و در نتیجه مالکیت معارضی اشاره شود. ملکی که به ثبت رسیده باشد و دارای سند رسمی باشد دارای پرونده ثبتی در اداره ثبت ‌اسناد و املاک است.  

بنابراین شخصی که مبایعه‌نامه تنظیم می‌نماید، باید قبل از هر اقدامی از مالک بودن طرف قرارداد اطمینان پیدا نماید. سند رسمی ملک و استعلام از اداره ثبت این اطمینان را به وجود می‌آورد.

اسناد ثبت شده بر اساس قوانین و مقررات سند رسمی می‌باشند. محتویات و امضاهای مندرج در اسناد معتبر می‌باشد. به این معنا که قابل انکار و تردید نیستند و تنها می‌توان نسبت به این اسناد ادعای جعلیت نمود.

بنابراین با توجه به این قوانین، اسناد و مدرک بسیار محکمی برای اثبات ادعا یا دفاع از حق خود دردعاوی ملکی است.

تا جایی که برخی حقوقدانان معتقد هستند که سند رسمی از حکم قاضی دادگاه بالاتر است.

 

مشاوره تلفنی ثبت

اغلب افراد جامعه به جهت مشکلات فراروان امکان مراجعه حضوری برای دریافت مشاوره حقوقی ثبتی را ندارند. به همین دلیل اغلب ترجیح می‌دهند که از روش مشاوره تلفنی با وکیل ثبتی ارتباط داشته باشند و غیرحضوری مسائل و مشکلات حقوقی پرونده خویش را مطرح نموده و مشاورهای ضروری را دریافت نمایند.

دلیل اهمیت مشاوره تلفنی ثبت این است که افراد ممکن است به دلیل مشکلات حقوقی ذهنشان درگیر باشد و نتوانند به صورت حضوری به دفتر وکیل مراجعه کنند. از همین جهت اقدام به اینکه چه راهکار قانونی برای رفع مشکل ثبتی مناسب است را از وکلای ثبت و مشاورین به صورت تلفنی و 24 ساعته دریافت می‌نمایند.

 

مشاوره تلفنی ثبت

 

مشاوره امور ثبتی

در جامعه امروزی، حوزه‌های مشاوره امور ثبتی با توجه به موضوعات مربوط به امور ثبت تنظیم می‌شوند. در این قسمت تلاش می‌کنیم به چند مورد از حوزه‌های امور ثبتی و مشاوره را بیان کنیم.

 

مشاوره حقوقی ثبت شامل چه مواردی است

در ابتدا سه دسته کلی دعوای ثبتی را توضیح داده و در نهایت در خصوص دیگر موضوعات ثبتی نیز توضیح داده می شود.

 

دعاوی ثبت املاک: رسیدگی به این نوع پرونده‌ها در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی دادگستری است. موارد آن شامل مصادیق ذیل می‌باشد.

 • اعتراض به ثبت ملک
 • اعتراض به تحدید حدود
 • اعتراض به حقوق ارتفاقی
 • اعتراض به آرای هیئت حل اختلاف قانون تعیین تکلیف وضعیت اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی
 • اعتراض به اشتباهات قبل از ثبت ملک در دفتر املاک

 

دعاوی ثبت اسناد: این پرونده‌ها شامل دعاوی ذیل ذکر است.

 • اسناد مالکیت معارض
 • دعاوی مربوط به اشتباهات ثبتی
 • دعاوی مربوط به ابطال سند
 • در نهایت دعاوی اعتراض افرازی

 

دعاوی اجرای اسناد رسمی لازم‌الاجرا: باید توجه داشت مراجع رسیدگی به دعاوی ثبتی عبارت‌اند از:

 • هیئت نظارت
 • شورای عالی ثبت
 • محاکم دادگستری

 

از موضوعات دیگر امور ثبتی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

ثبت شرکت

از مهم‌ترین مسائل برای شروع به کار اغلب شرکت‌ها و مجموعه‌های جدید، ثبت شرکت به‌طور رسمی هست. باید بدانیم با توجه به ضرورت ثبت شرکت جهت شروع فعالیت رسمی، قطعاً می‌بایست این روال اداری و قانونی را طی کنیم.

با توجه به سخت و وقت‌گیر بودن مراحل ثبت شرکت بنابراین بهتر است با بهره‌گیری از مشاور حقوقی ثبت یا وکیل تلفنی در این زمینه‌ها مشورت بگیرید.

ثبت برند

با توجه به افزایش چشمگیر تعداد پروندها در جامعه امروزی، در حالی که حتی اشخاص در منزل هم می‌توانند برند شخصی خویش را ثبت نمایند. با توجه به این شرایط باید دقت کنیم تا زمانی که برند شما به صورت رسمی و قانونی به ثبت نرسیده باشد، هر نوع کپی‌برداری اسمی یا دیگر سوء استفاده‌های دیگر ممکن است از برند شما بشود.

بنابراین پیشنهاد می‌گردد که از اطلاعات مشاورین ثبت با وکیل پایه‌یک در امور ثبت اسناد استفاده کنید و به راحتی برند خود را به ثبت رسانید.

کارت بازرگانی

هر شخصی که در امور بازرگانی فعالیت داشته باشد، قطعاً از احتیاج داشتن کارت بازرگانی آگاهی دارد. کارت بازرگانی کلیه امور مربوط به بازرگانی و مجوز فعالیت‌ها را به طور رسمی و قانونی تضمین می‌نماید.

کارت‌های بازرگانی مشمول موارد گوناگونی از جمله خدمات تجاری و تولیدی می‌گردد، که نیاز است شما آن را تهیه نمایید.  کارت بازرگانی احتیاج به مدارک و شرایطی دارد که باید روش‌های خاص مربوط آن را بدانیم. به جهت عدم آشنایی اشخاص از قوانین و مقررات، می‌توانید به قسمت دیدگاه ذیل این نوشتار مراجعه و سؤالات خود را ثبت کنید تا مشاورین و وکلای مجموعه در اسرع وقت پاسخ گوی شما مخاطبین باشند.

ثبت اختراع و مالکیت فکری

به دلیل پیچیدگی و موانع پیش روی اغلب اشخاص مخترع به سراغ ثبت اختراع نمی‌روند.  به طوری که تاکنون بسیاری از اشخاص مخترع با مشاهده این مشکلات و مراحل دشوار ثبت، به طور کلی از ثبت اختراع مهم خود پشیمان شده. پیشنهاد می‌گردد با کمک مشاوره حقوقی ثبت یا وکلای مجرب دادگستری، اختراع خویش را به ثبت رسانید.

 

مشاوره تلفنی ثبت

 

بهترین وکیل ثبت اسناد و املاک

با توجه به اینکه موضوعات مربوط به ثبت اسناد و املاک بسیار گسترده است و استفاده از تخصص وکلای که در این زمینه اطلاعات و دانش دارند. می‌تواند با موفقیت در پرونده مورد نظر شما را از روند طولانی مدت و هزینه‌های زیاد نجات دهد.

بنابراین به شما توصیه می‌شود که در مورد امور مربوط به ثبت، تنها به وکیل پایه‌یک  متخصص ثبت اسناد و املاک مراجعه نمایید. مسلماً این وکلا با قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های ثبت و حقوقی آشنایی کاملی دارند و از اتلاف در وقت و هزینه شما به هر شکل ممکن جلوگیری می‌نماید

از اهمیت جهت مراجعه به وکیل متخصص ثبت اسناد و املاک در هر مرحله‌ای از مسائل شما می‌تواند موضوعی اثر بخش باشد. مسلماً در صورت وقوع مشکل در مراحل ابتدایی حضور وکیل کارساز نیست، بلکه در هر مرحله‌ای می‌توانید با انجام مشاوره حقوقی تبتی شما را کمک کند.

 

ویژگی‌های مهم وکیل ثبت اسناد و املاک

وکیل ثبت اسناد و مشاور حقوقی ثبت در حوزه تخصصی خود دارای ویژگی‌هایی می‌باشند که به آن‌ها در ذیل اشاره می‌شود.

 • تنظیم اسناد رسمی
 • ثبت علائم تجاری و برند تجاری
 • آسان ساختن معاملات ثبتی و مسائل مربوط به ثبت املاک
 • ثبت حق سرقفلی
 • ثبت حق و حقوق تاجران

 

مشاوره حقوقی ثبت

 

مشاوره رایگان ثبت اسناد

در هر صورت چنانچه درزمینهٔ ثبت، مشکل یا مسئله حقوقی برای شما عزیزان ایجاد شد. پیشنهاد می‌گردد حتماً با یک وکیل پایه‌یک دادگستری یا مشاوره رایگان ثبت اسناد مشورت نماید.

شما مخاطبین عزیز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در سایت ما مطرح شده با مشاوران حقوقی ثبت به صورت آنلاین ارتباط سریع برقرار نمایید و سؤالات حقوقی خود را بپرسید.

بهتر است قبل از هر اقدام حقوقی از مشاوره حقوقی ثبت آنلاین استفاده کنید تا با آگاهی کامل‌تری قراردادهای ملکی خود را پیش ببرید و بتوانید بهتر به نتیجه برسید.

برای مشاوره حقوقی رایگان ثبت اسناد سؤالات حقوقی خود را در قسمت دیدگاه طرح نمایید. تا وکیل پایه‌یک دادگستری، متخصص درزمینهٔ ملکی پاسخ گوی سؤالات شما به صورت رایگان در اسرع وقت پاسخ‌گو باشد. 

  

ما در مجموعه حقوقی دادگستر، این امکان را در اختیار شما مخاطبین گرامی قرار داده که هر ساعت از شبانه‌روز در کلیه زمینه‌های حقوقی و ثبتی نیاز به مشورت با وکیل داشته باشید آماده خدمت رسانی باشیم.

برای برقراری ارتباط با وکیل ثبتی مجرب یا مشاوره حقوقی ثبتی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه‌روز با تلفن ثابت سراسر کشور بدون صفر یا پیش‌ شماره با شماره: 9099071369 تماس برقرار نماید.

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام از نظر قانونی سند های دفترچه ای اعتبار دارند یا حتمن باید تبدیل به سند تک برگ بشن؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله دارای اعتبار قانونی هستند.
   تعویض سند دفترچه ای به تک برگی، در صورت نقل و انتقال ضروری می باشد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369