وکیل ارث تهران

وکیل ارث

 

در مبحث ارث به دلیل تخصصی بودن موضوع وجود وکیل ارث با دانش حقوقی خاص خود بسیار تاثیر گذار است. و در موارد گرفتن سهم الارث می تواند بسیار موثر باشد، وکیل ارث در موارد گوناگون وارد پرونده شده و از تخصص و تبحر خود استفاده می کند.

باید توجه داشت پیچیدگی های پرونده های ارث گوناگون است. یک وکیل متخصص ارث با توانایی های حرفه ای خود به پیشبرد پرونده در سیستم قضایی کمک زیادی میکند. البته باید توجه داشت که سهم الارث در حالتهای گوناگون مختلف است. برای مثال: سهم زوج یا زوجه در حالتی که متوفی دارای فرزند باشد یا متوفی دارای فرزند نباشد در حالت اول زوجه یک چهارم و در حالت دوم یک هشتم ارث می برد. به دلیل همین پیچیدگی های خاص است که اغلب افراد نیاز به مشاوره حقوقی ارث و یا وکیل ارث برای مشاوره خاص در این زمینه هستند.

 

 وکلای پایه یک مجموعه حقوقی دادگستر هریک در زمینه خاص اعم از ارث، کیفری، حقوقی، خانواده، ثبتی، چک، ملکی و غیره تخصص و تجربه ی کافی دارند. و سالهاست که در این زمینه ها فعالیت دارند. این موضوع باعث آسان شدن انتخاب شما برای وکیل تخصصی شماست. پس از مراجعه به موسسه و بررسی اسناد ومدارک پرونده توسط وکیل متخصص و تنظیم قرارداد وکالت با هر یک از وکلای ما پیگیری تا روز اجرا توسط وکیل ادامه خواهد داشت.

 

موسسه حقوقی دادگستر تا آخرین روز به همراه وکیل پرونده را پیگیری  خواهد کرد و تا جای که ممکن باشد حضور موکل ضرورتی ندارد و همه ی کارها از صفر تا صد پرونده با وکیل است و موکل با داشتن شماره تلفن وکیل خود و با توجه به در دسترس بودن وکیل در صورت هرگونه ابهام می تواند با وکیل خود تماس برقرار کند. موفقیت آمیز بودن پرونده های قبلی مجموعه حقوقی ما باعث معرفی موسسه به دیگران شد ما اقدامات و فعالیت های خود را با انگیزه و هدفی بزرگتر به پیش می بریم.

 

مطالب مرتبط: وکیل پایه یک دادگستری

 

مفهوم و معنی ورثه

ورثه به افرادی می گویند که وارث مال و اموال شخص فوت شده هستند که به مجموع این افراد وراث گفته می شود. به همین دلیل وراث قائم مقام فرد فوت شده هستند و از همین جهت می توانند در اموال متوفی تصرف کنند. البته باید توجه داشت که قبل از آنکه در اموال متوفی  تصرف شود باید دیون مربوط به متوفی پرداخت شود. و بعد از آن می توانند اداره اموال را بر عهده گیرند. به همین جهت ورثه تا قبل از اینکه دیون متوفی را پرداخت نکرده باشند، اجازه مالکانه را در اموال متوفی ندارند. در این زمینه بهتر است از حضور یک وکیل ارث با تجربه در تمامی مراحل در کنار خود بهرمند شوید.

 

حصر وراثت

هر یک از وراث سهم مشخصی از ارث دارند. و برای دخل و تصرف در آن اول باید انحصار وراثت انجام شود. انحصار وراثت از طریق شورای حل اختلاف آخرین محل سکونت فرد متوفی انجام می گیرد. شورای حل اختلاف با صدور گواهی انحصار وراثت این موضوع را اثبات می کند.

برای رسیدگی به مسئله انحصار وراثت ضروریست انتشار آگهی حصر وراثت انجام پذیرد. تا اگر وصیت نامه ای از متوفی موجود است به مراجع ذی صلاح تسلیم شود. همچنین اگر افرادی از متوفی طلب یا بدهی دارند باید به مراجع قضایی صلاحیت دارمراجعه و اطلاعات را ارائه دهند.

 

وکیل ارث
وکیل ارث

 

نحوه دریافت گواهی انحصار وراثت

برای دریافت گواهی انحصار وراثت در درجه اول باید به اداره ثبت احوال مراجعه شود تا موضوع فوت ثبت سیستمی شود و با باطل شدن شناسنامه گواهی فوت برای شخص فوت شده صادر شود. پس از صدور گواهی فوت تمامی اموال به ورثه انتقال می یابد و وراث برای تعیین سهم خود به دادگاه مراجعه کرده و گواهی انحصار وراثت را می گیرند. به دلیل ثبت نشدن هر یک از ورثه در گواهی انحصار وراثت ممکن است یکی از ورثه نسبت به سهم الارث اعتراض داشته باشد که در این صورت می تواند با کمک گرفتن از یک وکیل ارث و یا مشاوره حقوقی آنلاین اقدام لازم در این زمینه را انجام دهد.

 

وکیل ارث تخصصی

برای آنکه ورثه بتوانند ارث خود را دریافت کنند در درجه اول باید وارثیت آنان مورد تایید قرار بگیرد و همچنین سهم الارث آنان نیز معین شود. با انجام همه مراحل فوق موضوع انحصار وراثت به دادگاه ارجاع خواهد شد. و دادگاه با صدور گواهی انحصار وراثت سهم  هر یک از ورثه را تعیین می کند.

وکیل ارث می تواند کلیه موضوعاتی که مرتبط به انحصار وراثت، تقسیم ترکه، امور مربوط به میراث و اموال متوفی است را وارسی کند و انجام دهد. گاهی وراث از لحاظ احساسی توانایی انجام امور مربوط به انحصار ورثه را ندارند، در این جاست که وکیل ارث این کارها را به جای ایشان به نحو احسن و سریع انجام میدهد. همانطور که اطلاع دارید مسائل مربوط به ارث و میراث از ظرافت خاصی برخوردار است. و سهل انگاری یا عدم آگاهی از قوانین مربوط به آن می تواند باعث مشکلات گوناگون شود. به همین خاطر توصیه می شود در چنین حالتی از اطلاعات و تبحر وکیل ارث یا مشاورین حقوقی دلسوز استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط: وکیل خانواده

 

وکیل ارث و مزیتهای آن

 1. سالها تجربه و تبحردر پرونده های دعاوی ارث، مهر و موم ترکه، تحریر و تصفیه ترکه، گواهی انحصار وراثت و رضایت بخشی موفقیت آمیز از دیدگاه موکل 
 2. کوشش های حرفه ای وکلای با تجربه و ارائه بهترین راه کارهای تاثیر گذار در رسیدگی هر چه سریع تر پرونده به نتیجه مطلوب، توسط تفکر جمعی و امکان استفاده از چند وکیل خبره ارث همزمان بجای استفاده از یک وکیل
 3. تسلط کامل وکلای خبره در این موسسه به قوانین مربوط به ارث

 

وکیل انحصار وراثت

تقسیم ارث برای بازماندگان بعضا ممکن است در بعضی از خانواده ها با درگیری ها و تنش هایی باشد. برای جلوگیری از این معضلات شما عزیزان می توانید یک وکیل انحصار وراثت آنلاین در کنار خود داشته باشید. تا از تنش ها و کنش های قوم و خویشی دور باشید.

اصولا مشاوره با وکیل خبره یا مشاورین حقوقی میتواند به شما کمک فراوانی کند. و در صورت نیاز با توافق همه اعضایی خانواده امکان انتخاب وکیل انحصار وراثت به صورت حرفه ای راهگشا باشد. تا تمام مراحل رسیدگی به پرونده در کوتاهترین ترین مدت ممکن انجام گیرد وسهم هر شخص توسط دادگاه مشخص و وصول شود.

مبحث کاری وکیل انحصار وراثت رابطه نزدیک با بحث ارث دارد. به همین دلیل یک وکیل انحصار وراثت، باید راجع به ارث و مباحث آن تسلط کامل داشته باشد. یکی دیگراز قوانین تخصصی وکیل انحصار وراثت، قانون امور حسبی است که بیشتر مسائل مربوط به ارث را در خود جای داده است.

 

وکیل انحصار وراثت و تخصص های آن

موضوع مهمی که در ارتباط با یک وکیل انحصار وارثت خوب هست این است که یک وکیل انحصار وراثت خوب وکیلی است که به قوانین مالیاتی و از جمله مبحث مربوط به مالیات بر ارث تسلط کامل داشته باشد. به این دلیل همانگونه که در مقالات دیگر مطرح شده در گرفتن گواهی انحصار وراثت قبل و بعد از سال ۱۳۹۵ تفاوت هایی گوناگونی مطرح است.

در خصوص اشخاصی که قبل از سال 13۹۵ فوت نموده اند در ارتباط با اخذ گواهی انحصار وراثت علاوه بر مراحل کلی اخذ اظهارنامه مالیات بر ارث جهت تقدیم به دادگاه صلاحیت دار لازم و ضروری است و در حقیقت وراث باید لیست مال و اموال متوفی را به اداره مالیات مربوطه ارائه دهد و اظهارنامه مالیات بر ارث را تکمیل نماید درصورتی که در مورد افراد فوت شده از ابتدای سال ۱۳۹۵ گرفتن اظهارنامه مالیات بر ارث برای انجام مالیات بر ارث نیاز نیست.

 

انحصار وراثت چیست؟

هنگامی که شخصی فوت می شود در درجه اول هزینه های کفن‌ و دفن و بدهی‌های متوفی پرداخته می شود، کسی نمی تواند در اموال وی دخل و تصرفی بداشته باشد. بعد از کسر هزینه ها و بدهی ها باقی‌مانده دارایی‌ میت بین وراث تقسیم می‌شود. باید توجه داشت تا زمانی که وراث  به‌ صورت رسمی مشخص نشده باشند انجام نمی شود. به همین دلیل اولین قدم در تقسیم ارث وتعیین ورثه یا منحصر کردن ورثه به تعداد مشخصی از افراد است که به آن انحصار وراثت گفته می‌شود.

 

ضرورت گواهی انحصار وراثت

بدون گواهی انحصار وراثت، ورثه از نظر حقوقی نمی‌توانند در اموال متوفی دخل و تصرفی داشته باشند. زیرا تمامی مراجع رسمی فقط با این گواهی است که ورثه را می‌شناسند. سیستم قضایی تنها مرجعی است که صلاحیت انحصار وراثت را دارد. در حقیقت مرجع اصلی صدور گواهی انحصار وراثت دادگاه آخرین محلی است که متوفی در آن اقامت داشته است.

ورثه پس از درخواست گواهی انحصار وراثت به شورای حل اختلاف می‌روند. شورای حل اختلاف به این مساله رسیدگی کرده و مدارک لازم جهت انحصار وراثت را دریافت  و پس از بررسی آنها در صورت تایید انحصار وراثت را گواهی می نمایید. پس از آن ورثه این اختیار را دارند که اموال را بین خودشان تقسیم کنند.

 

افرادی که می توانند تقاضای انحصار وراثت داشته باشند

ورثه متوفی و اشخاص ذی‌نفع این اختیار را دارند که به صورت کتبی در خواست گواهی انحصار وراثت داشته باشند. اشخاص ذی‌نفع کسانی هستند که از متوفی طلب دارند یا وصی او هستند یا از اثبات وراثت فرد دیگری سود می‌برند. در درخواست‌ نامه کتبی اطلاعات درخواست‌ کننده باید این مشخصات ذکر شود: نام و مشخصات کامل، محل اقامت، نسبت بین متوفی و وارث ذکر ‌شود و پس از بررسی آن توسط دادگاه به آن رسیدگی می شود.

 

مدارک لازم جهت درخواست صدور گواهي انحصار وراثت

درخواست انحصار ورثه باید به صورت کتبی و شامل: نام و مشخصات کامل، اقامتگاه متقاضي و متوفي، همه ورثه و نسبت هر يک از ورثه با متوفي بايد به همراه مدارک زير به شوراي حل اختلاف تقدیم شود.

 • شناسنامه و گواهي فوت متوفي صادره از سوي اداره ثبت احوال
 • پس از فوت متوفی و تایید پزشک مراتب از سوی اداره ثبت احوال ثبت می شود. و شناسنامه متوفی باطل و همچنین گواهی فوت صادر می شود. ارائه اصل گواهی فوت و کپی آن به دادگاه نیز الزامی است.
 • کپي سند ازدواج همسر دائمي متوفی
 • فرم استشهاديه محضری
 • اسامی تمامی ورثه باید در فرم مخصوصی که به وسیله دادگاه به متقاضی داده می شود نوشته شود. و توسط دو نفر از افرادی که وراث و متوفی را می شناسند امضا شود. و نیز امضای افراد می باید به وسیله یکی از دفاتر اسناد رسمی مورد تایید قرار گیرد و گواهی به دادگاه تقدیم شود.
 • رسید گواهی مالیاتی
 • در اين مرحله وراث می باید مشخصات متوفي و لیست کلیه اموال و دارايي های وی را در فرم مخصوصي به اداره دارای حوزه محل سکونت متوفی اعلام کنند. و نيازي به پرداخت ماليات در این مرحله نيست.
 • کپی شناسنامه وراث
 • متقاضی انحصار وراثت می باید کپی مصدق شناسنامه وراث دیگر را علاوه بر مدارک خود تهیه و به دادگاه ارائه داده.
 • وصیت نامه اگر وجود داشته باشد.
 • رسيدگي به دعاوي احوال شخصيه ايرانيان غير شيعه در هر مورد بر اساس قواعد همان آيين انجام می گیرد. به همین دلیل در صورتی که متوفي از اقليت های مذهبي باشد نظر مرجع مذهبی مربوطه درباره تقسيم ترکه بايد همراه درخواست تقدیم شود.
 • دادخواست

 

مطالب مرتبط: (وکیل آنلاین)

 

مدت زمان صدور گواهی انحصاروراثت

انحصار وراثت با توجه به ارزش ماترک متفاوت است. به این صورت که اگر مبلغ ماترک متوفي کمتر یک مبلغ خاص باشد شوراي حل اختلاف بدون انتشار آگهي و ابلاغ برای ورثه در جلسه ای با اسناد به مدارک تقدیم شده، گواهی انحصاروراثت  را صادر می کند.

اما اگر ماترک طبق گواهی اظهارنامه ماليات بر ارث بيشتراز مبلغ تعیین شده باشد. در صورتی که آخرين اقامتگاه متوفی در شهر باشد با هزينه متقاضی درخواست ایشان يک نوبت در روزنامه کثيرالانتشار آگهی شد و در صورتیکه آخرين سکونت متوفی در روستا باشد درخواست متقاضی درهمان روستا اعلام عمومی می گردد. پس از يک ماه از آگهی يا اعلام عمومی اگر اعتراضی واصل نشد، با توجه به مدارک تقدیم شده گواهی انحصاروراثت صادر میگردد.

اگر در مهلت يک ماه از زمان نشر آگهی یا اعلام عمومی هر فردی که خود را ذی نفع بداند. به درخواست گواهی انحصاروراثت اعتراض می کند. برای مثال اگر فردی ادعا داشته باشد که وصيتی از متوفي وجود دارد. شوراي حل اختلاف با تشکيل جلسه و دعوت از طرفين رسیدگی به موضوع را شروع و حکم مقتضی را صادر و اگر هم موضوع خارج از صلاحيت شورای حل اختلاف باشد. با اعتراض هر یک از طرفین، رسيدگي به پرونده را در شورا تا تعيين تکليف در دادگاه صلاحیت دار متوقف می کند.

 

چنانچه بعضی از وراث در گرفتن گواهی انحصار وراثت همکاری نداشته باشند

در موارد ارث و میراث باید توجه داشت که ممکن است بعضی از ورثه به هر دلیل همکاری نکنند اما جای نگرانی نیست. زیرا هر ذی نفعی حتی بدون همکاری ورثه دیگر این امکان را دارد که  درخواست صدور گواهی انحصاروراثت را داشته باشد.

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در کلیه زمینه حقوقی نیاز به وکیل ارث یامشاوره حقوقی آنلاین به صورت تلفنی یا حضوری داشته باشید در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد.

برای برقراری ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی تلفنی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره: 9099071369 تماس بگیرید.

 

23 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام من پدرم چهل روزه فوت شده پدرم دارای یک همسر و دو برادر ودو خواهر هستش ومن از همسر اول پدرم که طلاق گرفته می‌باشم جمعا میشیم پنج نفر پدرم مدت شش ماه مریض بودودر بیمارستان های مختلف بخاطر قلب اعصاب و عفونت در چندین نوبت بستری که در آخرین بستری فوت نمود مطلع شدم پدرم رو توسط یکی از خواهران که وکیل کاری پدرم بود و چهار ماه قبل فوت به اسناد رسمی محل سکونت بردن اموال منقول قبیل خانه و خودرو اونو به نام همسر و یکی از دختراش کرده به محضر خونه مورد نظر رفتم گفتن با حضور پدر شما بصورت بیع سند انتقال داده شده از شما سوالی دارم آیا میتونم بابت این امر و دریافت ارثم شکایت کنم ‌چون بیمار بود و در گزارشات پزشکی اشاره به الزایمر شده و لی در محضر خونه گفتن بجای ارایه شکایت بیماری که نتیجه نمیگیرید شما میتونید طرح شکایت بکنید چون معامله بصورت بیع بوده در خواست پول فروش ملک رو از خواهر یا نامادری مطالبه بکنید خواهشا در اینخصوص مشاوره بمن بدهید که اگر قابل طرح شکایت و برنده شدن هستش اقدام کنم یا طرح شکایت دیگه ضمن پدرم ۸۰ سال سن داشت با تشکر

  پاسخ
  • سلام
   اگر شما بتوانید در داگاه با ادله محکمه پسند مانند پرونده پزشکی و غیره ثابت کنید که پدرتان در زمان انتقال املاک محجور بوده میتوانید املاک را برگردانده و از انها ارث ببرید

   پاسخ
 • سلام’پدرم سه ساله فوت کرده و قبل اون پدر بزرگم
  مادرم الان قیم من و برادر کوچکم است
  پدرم اموال زیادی دارد و حقوق بگیر بود که طبق قانون حقوق بین ما و مادر بزرگم تقسیم شد
  الان مادرم میتواند هم سرپرستی و قیم ما رو داشته باشه و هم مهریه رو از اموال پدرم بگیره قبل از انحصار وراثت ؟
  من ۱۴ سالمه و برادرم ۱۰ سال

  پاسخ
 • سلام
  خسته نباشید
  من در یک خانواده ۸ نفره دو پسر و ۶ دختر زندگی میکنم، پدر و مادر من فوت کرده اند (حدود ۵ سال پیش) و خواهر و برادر من میخواهند خانه پدری ما را بفروشند، من و یکی از خواهرانم ازدواج نکرده ایم و از زمان فوت پدر همچنان در خانه پدری تا زمان فروش ساکن هستیم. میخواهم بدانم ما نیز مانند خواهران ازدواج کرده یک سهم می‌بریم یا نه مانند برادران دو سهم (بخاطر مجرد بودنمان) می‌بریم. لطفا من را راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • سلام
   بر اساس قانون مدنی دختر ها یک سهم و پسرها دو سهم ارث میبرند و فرقی بین مجرد بودن و متاهل بودن نیست

   پاسخ
   • سلام.من یه عمه دارم ک یک فرزند دختر داره و دخترش از ۲ماهگی پدرش میگیرتش و نامادری بزرگش میکنه.اینم بگم ک عمه منو به عنوان مادر قبول نداره دیگ و میگ مادر من کس دیگس.حدود ۱۰سال پیش از اونجایی که عمم تنها زندگی میکرد به پدرم پیشنهاد داد که بیاین با من زندگی کنید تا زمانی که زنده هستم.لازم به ذکر هست که بگم عمم ۱خونه داره.و پدرم قبول کرد اما یک نوشته که در اون نوشته شده که عمم طی سلامت عقل و رضایت کامل خودم برادرم به همراه فرزندانش تا زمانی که زنده هستم در کنار من باشتد بعد از مرگم خونه مال خودشون.و بزرگان مسجد و محل امضاش کردن.و در برگه ثبت احوال خونه بنام پدرم زدن و مبلغ هفتاد میلیون خونه به اسممون فروخته شد.اما هنوز در محضر به ثبت نرسیده.و الان نزدیک ۱۰ساله ما پیش عممون زندگی میکنیم و تمام خرج خونه پول اب برق گاز و تعمیرات به پای ما هست.و سوالم اینه آیا بعد از فوت عمم ممکنه خونه به دخترش به عنوان وارث داده بشه یا خیر.ممنون میشم جوابمو بدین

    پاسخ
    • سلام
     با مبایعه نامه ای که تنظیم شده شما مالک هستید ولی چون سند به نام عمه هست بعد از مرگ وی دخترش انحصارورثه میکنه و درخواست سند به نام خودش را دارد و اینجا شما باید ثابت کنید خانه را از عمه خریداری و ثمن معامله را پرداخت کرده اید.
     بهتر است عمه به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه و سند را به نام شما انتقال یا صلح کند

     پاسخ
 • من پدرم مال زیادی داشت قیمم همه آنها را فروخت و در جای دیگر خرج کرد یعنی جای دیگری خریده اگر شکایت کنم به من چیزی داده میشه

  پاسخ
  • سلام
   اموال خریده شده توسط قیم شما در جاهای دیگر باید با سند مالکیت به نام شما خریداری می شده
   اگر به این روال نبوده از طریق دادگاه میتونید شکایت کنید یا دادخواست بدهید

   پاسخ
   • سلام.من یه عمه دارم ک یک فرزند دختر داره و دخترش از ۲ماهگی پدرش میگیرتش و نامادری بزرگش میکنه.اینم بگم ک عمه منو به عنوان مادر قبول نداره دیگ و میگ مادر من کس دیگس.حدود ۱۰سال پیش از اونجایی که عمم تنها زندگی میکرد به پدرم پیشنهاد داد که بیاین با من زندگی کنید تا زمانی که زنده هستم.لازم به ذکر هست که بگم عمم ۱خونه داره.و پدرم قبول کرد اما یک نوشته که در اون نوشته شده که عمم طی سلامت عقل و رضایت کامل خودم برادرم به همراه فرزندانش تا زمانی که زنده هستم در کنار من باشتد بعد از مرگم خونه مال خودشون.و بزرگان مسجد و محل امضاش کردن.و در برگه ثبت احوال خونه بنام پدرم زدن و مبلغ هفتاد میلیون خونه به اسممون فروخته شد.اما هنوز در محضر به ثبت نرسیده.و الان نزدیک ۱۰ساله ما پیش عممون زندگی میکنیم و تمام خرج خونه پول اب برق گاز و تعمیرات به پای ما هست.و سوالم اینه آیا بعد از فوت عمم ممکنه خونه به دخترش به عنوان وارث داده بشه یا خیر.ممنون میشم جوابمو بدین

    پاسخ
 • سلام.بنده ملکی رو از پدرم به صورت مبایعه نامه خریدم.اما هنوز سند به نام پدرم هست.حالا به فرض پدرم فوت کند آیا سایر وراث میتوانند ادعای وراثت کنند؟

  پاسخ
  • سلام
   بله میتوانند درخواست انحصار وراثت و تقسیم ترکه کنند و شما باید با مبایعه نامه به اثبات برسانید مالک ملک هستید.
   بهتراست ملک در دفترخانه به نام شما شود.

   پاسخ
 • blank
  احسان جعفرزاده
  می 4, 2020 5:18 ب.ظ

  با سلام .برای مهریه اقدام کردم .پدر شوهرم فوت کرده و ۱خانه و دو باغ سنتی دارن.وتعداد فرزندانشان ۳ تا هست .وه شوهر بنده تک پسر میباشد .آیا مادر شوهرم میتواند مهریه خودش رو اجرا بزاره و از مقدار مهریه من کم بشه.ضمنا تمام کارهای دادگاه انجام شده و برج ۶ نوبت دادگاه هست .البته ۵۰۰ سکه مهر بنده هست.سپاس از راهنمایی.جناب.

  پاسخ
  • سلام
   وقتی شخصی فوت میکند اول دیونش حال می شود و مهریه جزء دیون ممتازه است، مهریه مادر شوهر شما در اولویت هست اگر مادر شوهر شما مهریه خودش را به اجرا بگذارد اول کل مهربه و حق و حقوقی مالی مادر شوهر شما پرداخت می شود و اگر اموال دیگری برای ارث باقی ماند شما فقط به اندازه سهم شوهرتان می توانید از باقی اموال پدرشوهرتان توقیف کنید.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • blank
  سیدجوادفاخری
  آگوست 8, 2020 12:13 ب.ظ

  سلام انحصار وراثت کسی که ۱۰۰سال پیش فوت شده چطور بگیریم

  پاسخ
  • سلام
   با مدارک شناسای کلیه ورثه و گواهی فوت از شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت میت در خواست گواهی انحصار وراثت کنید و بعد از آن تقسیم ترکه و فروش مال مشاع

   پاسخ
 • سلام.وقت بخیر پدر من فوت شدند و یک زمین به ارث گذاشتن بنده بارها از وکیل متوفا خواستم که زمین رو بفروشن یا کارهای قانونی مصالحه زمین رو انجام بدن اما ایشون سهل انگاری کردن و عمل نمیکردن.الان زمین توسط زمین خوران با جعل سند به مشکل برخورده .آیا امکانش هست که بنده از وکیل متوفا به عنوان سهل انگاری و..شکایت کنم؟

  پاسخ
  • سلام
   وکالت یک عقد جایز است و با فوت باطل می شود. با فوت پدر شما وکالت وکیل ایشان باطل شده و شما به عنوان ورثه باید دوباره وکالت میدادید به ایشون یا وکیل دیگر
   بنابراین نمی توانید از وکیل شکایت کنید.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • سلام
  پدر من فوت کرده اند و همسر دومشون مهریه ای با نصف خونه و ۵۰ عدد سکه دارد. ضمن اینکه ثلث اموال هم به ایشون و دو تا بچه اش داده است. می خواستم بدونم راهکاری برای کم کردن مهریه یا ثلث اموالی که بهشون داده هست یا خیر؟ چون اموال ناچیزی دارند و عملا ثلث ان خیلی کمتره.

  پاسخ
  • سلام
   زمانی که شخصی فوت میکند در درجه اول دیونش حال می شود و مهریه جز دیون ممتازه است، بنابراین اول مهریه همسر میت پرداخت می شود و متاسفانه راهی برای کم نمودن مهریه نیست.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • با تشکر از مطالب مفید و پاسخ گوی به سوالات

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369