وکیل طلاق

 

وکلای طلاق در زمینهٔ حقوقی طلاق، آموزش دیده تخصصی و حرفه‌ای دیده هستند. این افراد می‌تواند به زوجینی که قصد جدایی دارند، در تمامی مراحل طلاق، کمک قابل توجه ای نمایند.

این کمک رسانی می‌تواند شامل مشاوره حقوقی در خصوص حق و حقوق زوجین، نگارش دادخواست طلاق، پیگیری مراحل طلاق در دادگاه و گفتگو با طرف مقابل برای حل و فصل موضوعات مالی و غیرمالی و حتی صحبت با زوجین و صلح و سازش بین آن‌ها و انصراف آن‌ها از طلاق.

 یک وکیل طلاق خوب و متعهد همه این موارد را به بهترین شکل ممکن مدیریت و پرونده را پیش می‌برد. طلاق انواع گوناگونی دارد در ادامه این مقاله سعی شده به بهترین شکل در خصوص انواع طلاق توضیح داده شود. تا چنانچه شما مخاطبین گرامی با این مسائل برخورد نمودید با آگاهی و دانش بیشتری این موضوعات را پیگیر باشید.

 

حتمن بخوانید: وکیل تهران 

 

وکیل طلاق

 

انواع طلاق در ایران

طلاق یک‌طرفه

این نوع از طلاق خود به دو بخش طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد  تقسیم می‌گردد. در ادامه مطلب هر دو این طلاق‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

طلاق از طرف مرد

در قانون کشور ما طلاق به عنوان یکی از حقوق مرد شناخته می‌شود و حق ایشان است. مرد هر زمان که تمایل داشته باشد می‌تواند همسر خود را طلاق دهد منتها باید حق و حقوق ایشان را پرداخت نماید.

امروزه باگذشت زمان در قوانین و مقررات کشور ما یکسری تغییرات ایجاد شده است. چنانچه مرد قصد جدایی از همسرش را داشته باشد، باید یکسری مراحل را طی نماید. در اولین قدم مرد باید گواهی عدم امکان سازش را برای طلاق درخواست نماید، و به اثبات رساند امکان ادامه زندگی مشترک برای ایشان وجود ندارد.

 

سیستم قضایی برای جلوگیری از آمار بالای طلاق برای هر نوع طلاق قوانین و مقررات متعددی وضع نموده. از جمله اینکه چنانچه طلاق از طرف مرد ثبت شده باشد، مدت زمانی جهت فرصت پشیمانی به ایشان داده می‌شود. به این معنا که یک فرصت به ایشان داده می‌شود که چنانچه قصد بازگشت به زندگی مشترک را داشته باشد، نظر خود را تغییر داده.

از دیگر قوانینی که در این زمینه وجود دارد این است که تا پایان مدت زمان عده، حق رجوع وجود دارد. یعنی بدون نیاز به عقد نکاح مجدد، زن و مرد می‌توانند دوباره به زندگی مشترک خود برگردند.

 

طلاق از طرف زن

بر اساس قانون کشور ما زن هم می‌تواند دادخواست طلاق ثبت نماید. طلاق از طرف زن به دو روش امکان‌پذیر است:

۱- چنانچه زن حق طلاق یا وکالت در طلاق در دفترخانه اسناد رسمی داشته باشد. جدایی با داشتن حق طلاق مطرح می‌شود که یکی از انواع طلاق از طرف زن محسوب می‌شود. حق طلاق یعنی، زوج به زوجه وکالت داده باشد که بتواند هر زمان که تمایل داشته باشد از ایشان طلاق بگیرد. در این گزینه گرفتن وکیل دادگستری از طرف زوجه الزامی است.

 

۲- از دیگر انواع طلاق از طرف زن، اثبات یکی از گزینه‌های 12 گانه قباله ازدواج هست. بر اساس قوانین و مقررات کشور ما ایران، زن تحت شرایطی می‌تواند دادخواست طلاق ثبت نماید. در این شرایط زن باید عسر و حرج  خود را به اثبات رساند یا اینکه وضعیتی برای ایشان وجود دارد که امکان ادامه زندگی مناسب وجود ندارد و تحمل آن بسیار دشوار است.  

 

وکیل طلاق توافقی

یکی از انواع پرطرفدار طلاق در حال حاضر در ایران طلاق توافقی است، این نوع طلاق به درخواست هر دو طرف است. در طلاق توافقی زوجین به این توافق رسیده که باید به زندگی مشترک خود پایان بدهند که در این مورد حتماً باید تشریفاتی انجام پذیرد.

چنانچه قصد طلاق به روش توافقی دارید و به دنبال وکیل آگاه به قوانین حقوقی ایران هستید می‌توانید از مشاوره، وکیل طلاق توافقی مجموعه ما بهره‌مند شوید.

 

وکیل طلاق توافقی

 

تفاوت طلاق رجعی و بائن

جهت بررسی انواع طلاق بهتر است در ابتدا به طلاق بائن و طلاق رجعی اشاره کنیم، و  تعریف کاملی از هر یک از این طلاق‌ها داشته باشیم.

طلاق رجعی

در خصوص طلاق رجعی باید به این نکته اشاره نمود که این نوع طلاق خود به چند نوع تقسیم می‌شود. طلاق رجعی یکی از انواع طلاق‌ها هست که در آن، زوج تا اتمام مدت زمان عده می‌تواند به زوج و زندگی مشترک خود برگردد، بدون نیاز به عقد نکاح مجدد.

رجع در لغت به معنی بازگشت است و طلاق رجعی به طلاقی گفته می‌شود که زوج اختیار دارد با اراده خود به نزد زوجه برگردد. البته در این طلاق زوجه نمی‌تواند جلوی رجوع زوج را بگیرد. طلاق رجعی در مقابل طلاق بائن قرارگرفته است.

سؤالی که در مورد طلاق رجعی ممکن است برای ما پیش آید این است که چرا این نوع طلاق در قانون کشور ما و شرعیات پیش‌بینی شده است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت، در قوانین برای زوج حقی در نظر گرفته‌شده است که تحت عنوان رجوع از طلاق طرح می‌شود.

بعد از طلاق زوج باید عده طلاق را نگه دارد. یعنی نمی‌تواند بلافاصله بعد جدای از همسرش با مرد دیگری ازدواج نماید. البته طلاق دختران دوشیزه یا طلاق بانوان یائسه در این دسته‌بندی قرار نمی‌گیرند و در دسته انواع طلاق بائن قرار دارد.

طلاق بائن

از  دیگر انواع طلاق بر اساس امکان رجوع، طلاق بائن است. این نوع طلاق دقیقاً در نقطه مقابل طلاق رجعی قرار می‌گیرد.  به این معنا که در طلاق بائن دیگر زوج حق رجوع به زوجه را ندارد و نمی‌تواند بدون عقد نکاح مجدد به نزد زوجه و زندگی مشترک بازگردد. مهم است که بدانیم طلاق بائن تحت شروطی امکان‌پذیر است که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌شود.

  • چنانچه طلاق قبل از نزدیکی باشد.
  • طلاق خلع و مبارات تا هنگامی که زوجه رجوع به عوض نکرده.
  • چنانچه طلاق هنگامی واقع شود که زوجه یائسه باشد.
  • هنگامی که سومین طلاق بعد از سه ازدواج متوالی واقع شود.

 

بر اساس قانون در طلاق بائن، زوجه در طول مدت عده نمی‌تواند نفقه دریافت نماید. همچنین چنانچه در مدت عده، زوج یا زوجه از فوت نماید، شخص مقابل از ارث ایشان محروم می‌گردد، در صورتی که در طلاق رجعی این قوانین وجود ندارد.

 

وکیل طلاق تهران

چنانچه در شهر تهران اقامت دارید، بهتر آن است که از وکیل مجرب در امور طلاق در این شهر استفاده نماید. زیرا وکلایی که دارای پروانه وکالت در شهر تهران هستند تجربه کافی در زمینهٔ پرونده‌های خانواده تهران دارند. ایشان می‌توانند پرونده شما را با دقت بیشتری پیش ببرند و احتمال هرگونه اشتباه و سهل‌انگاری در پرونده را به حداقل می‌رسانند. این وکلا می‌تواند تأثیر بسیار مفید درروند پرونده شما داشته باشند.

موضوعاتی همچون وصول یا بخشش مهریه و نفقه، روش پرداخت مهریه و نفقه، قطعی شدن حکم انواع طلاق از جمله طلاق توافقی، و مسائل مربوط به حضانت و سلب حضانتپ، از امور مهمی هستند که درخواست کنندگان طلاق نگرانی دارند. داشتن یک وکیل طلاق متخصص می‌تواند شما را از این نگرانی‌ها برهاند.

 

وکیل طلاق

 

بهترین وکیل طلاق

وکلای طلاق در طیف گسترده در امور خانواده فعالیت دارند. که این امر، انتخاب بهترین وکیل که در موضوع تخصصی مورد نظر شما نیز تخصص داشته باشد را مشکل می‌سازد

دریافت مشاوره حقوقی با وکیل به صورت حضوری یا تلفنی و برطرف نمودن معضلات حقوقی توسط وکیل باتجربه و متخصص از اهداف همه مؤسسات و دفاتر حقوقی در سراسر ایران می‌باشد.

استفاده از قانون به نفع موکل و دفاع از ایشان مهم‌ترین کاری است که وکلای خانواده به عهده دارند. تا بتوانند موکل خود را در محاکمه دادگاه پیروز نماید.

باید به این نکته مهم توجه ویژه داشت که اصطلاحات حقوقی بسیار سخت و پیچیده هستند و اشخاص عادی تنها با کمک وکیل می‌توان آن‌ها را درک نمایند.

بنابراین زمان مواجه با مشکل برای اینکه مطمئن شویم بدون هیچ‌گونه نگرانی می‌توانیم در دادگاه حضور داشته و کار خود را پیش ببریم. بهتر آن است از یک وکیل باتجربه در زمینهٔ خانواده کمک بگیریم. زیرا قضات باوجود وکیل و با توجه به صحبت‌های ایشان بهتر می‌توانند به پرونده رسیدگی نموده و تصمیم نهایی را اتخاذ نمایند.

 

شما عزیزان می‌توانید عملکرد وکلای مجموعه ما را در زمینه خانواده و طلاق مورد بررسی قرار داده و در نهایت با توجه به موضوع حقوقی و بودجه‌ی مورد نظر خود خدمات را از بهترین وکیل در کمترین زمان دریافت نمایید.

 

وکیل طلاق مشاوره رایگان

چنانچه در امور خانواده بخصوص طلاق، مشکلی برای شما به وجود آمد، توصیه مجموعه حقوقی ما این است که حتماً با یک وکیل طلاق باتجربه و کارکرده در این امور مشورت نماید.

شما عزیزان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در سایت مجموعه طراحی شده با وکلای مجموعه در زمینه‌های خانواده به صورت آنلاین ارتباط سریع برقرار نمایید و سؤالات مهم و ضروری خود را بپرسید.  

برای مشاوره حقوقی با وکیل خانواده رایگان تهران سؤالات خود را در قسمت دیدگاه مطرح نمایید. تا وکیل، متخصص و باتجربه در خصوص موضوع مورد نظر، پاسخ گوی سؤالات شما به صورت رایگان باشد.

 ما در مجموعه حقوقی دادگستر، این امکان را در اختیار شما مخاطبین گرامی قرار داده که هر ساعت از شبانه‌روز در تمامی زمینه‌های خانواده و طلاق نیازمند مشورت با وکیل طلاق توافقی باشید آماده خدمت رسانی باشیم.

برای برقراری ارتباط با وکیل خانواده یا مشاوره حقوقی آنلاین تلفنی به صورت ۲۴ ساعته در هر ساعت از شبانه‌روز با تلفن ثابت سراسر کشور بدون صفر یا پیش‌شماره با شماره: 9099071369 تماس برقرار نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369