وکیل آنلاین

 

یکی از خدماتی که امروزه زیاد مورد استفاده افراد جامعه قرار می گیرد وکیل آنلاین در زمینه های حقوقی است. مجموعه حقوقی ما در این زمینه تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به افراد جامعه دارد.

تا افراد در هر ساعت از شبانه روز به صورت آنلاین نیاز به وکیل خوب و یا مشاوره حقوقی داشته باشند. شما با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان ممکن می توانید به صورت آنلاین با یک وکیل دادگستری در ارتباط باشید.

تا بتوانید  مشکلات خود را به صورت حضوری و تلفنی با وکیل پایه یک در میان بگذارید. و با بهترین و کوتاه ترین راه حل ها آشنا شوید و بتوانید با این راه حل ها مسائل حقوقی خود را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کنید.

 

وکیل آنلاین رایگان

در این خدمت وکلای ما کوشیده اند تا بتوانند به صورت 24 ساعته و رایگان در خدمت شما عزیزان باشند. وکیل آنلاین رایگان خدمتی است رایگان در جهت رضایتمندی شما از سوی وبسایت مشاوره حقوقی برای همه اقشار جامعه به صورت آنلاین در نظر گرفته شده است.

برای استفاده از خدمت وکیل آنلاین رایگان می توانید از طریق چت آنلاین پیغام یا سوال و یا خواسته خود در امور حقوقی را به صورت کامل صریح و روشن بگذارید. وکلای پایه یک ما به صورت آنلاین به بهترین نحوه ممکن سوالات حقوقی شما را پاسخ گو هستند. با بهرمندی از این خدمت در کلیه زمینه های خانواده، مهریه، طلاق، نفقه، حضانت، ارث، چک، کلاهبرداری، قراردادها. ملک و غیره میتوانید با آرامش، اطمینان و اطلاعات گسترده حقوقی، مسائل و معظلات خود را به بهترین روش حل و فصل کنید.

 

 

وکیل آنلاین

 

 

بررسی پرونده ها توسط وکیل آنلاین

در این خدمت وبسایت مشاوره حقوقی تلاش دارد افرادی که پرونده یا آرای حقوقی در دست دارند. ولی وقت کافی برای مراجعه به صورت حضوری را به دفتر وکیل یا موسسات حقوقی ندارند. با ارسال اوراق قضایی از طریق منوی سایت و ارزیابی پرونده توسط وکیل آنلاین و یا وکیل تلفنی بتوانند به نحو احسن از این خدمت بهرمند شوند.

 

تنظیم دادخواست حقوقی

از مهمترین موارد در دادخواست نویسی تجربه، تبحر و استناد به مواد خاص قانونی در زمینه مورد نظر به صورت صحیح و دقیق می باشد. وکلای موسسه حقوقی دادگستر به صورت آنلاین این آمادگی را دارند که از طریق وبسایت یا دنیای مجازی دادخواست های شما عزیزان را به بهترین شکل و مناسب ترین هزینه تنظیم و برای شما ارسال کنند.

 

مطالب مرتبط: وکیل تسخیری

مطالب مرتبط: وکیل خانواده

تنظیم لایحه

برای آسودگی شما عزیزان و رسیدن به نتیجه مطلوب و جلوگیری از اختلاف نظر قضایی می توانید لایحه های خود را در هر زمینه ای به وکلای آنلاین ما در سایت بسپارید. تا به صورت سریع و آنلاین تنظیم شده و برای شما ارسال شود.

 

تنظیم شکوایه کیفری

با توجه به تجربه و وکالت در انواع پرونده ها موارد زیادی بوده که افراد به دلیل عدم تنظیم صحیح و دقیق شکوایه دچار معظلات فراوان شده و زمان، هزینه و انرژی زیادی از آنها گرفته شده است. 

اغلب اوقات با تنظیم شکوایه صحیح توسط یک وکیل آنلاین به آسانی از به وجود آمدن این معظلات جلوگیری می شود.

بر همین اساس است که وکلای ما به صورت آنلاین در سایت مشاوره حقوقی آمادگی این را دارند. تا انواع شکوایه را به صورت صحیح و دقیق با کمترین هزینه برای شما عزیزان تنظیم و ارسال کنند.

 

وکیل آنلاین تلفنی

تیم مجرب موسسه حقوقی دادگستر تمام تلاش خود را دارد تا بتواند از طرق مختلف در خدمت شما عزیزان باشد.

یک روش دیگر برای خدمت رسانی به شما عزیزان مشاوره به صورت تلفنی است. که از این طریق با کمک گرفتن از خطوط هوشمند مشاوره ای مخابرات وکلای پایه یک دادگستری به شما عزیزان خدمت رسانی می کنند. به این روش که شما باید از تلفن ثابت استان تهران با شماره های ما تماس حاصل فرمایید. تا وکلای مجرب موسسه حقوقی دادگستر به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

 

بیشتر بدانیم: وکیل حقوقی

بیشتر بدانیم: وکیل کیفری

 

پرسش و پاسخ آنلاین

در این خدمت به صورت رایگان با توجه به اینکه جذاب و پر کاربرد بوده کاربران سایت مشاوره حقوقی به صورت ۲۴ ساعته می توانند هر نوع سوال حقوقی در زمینه های ملکی، انحصاروراثت، اجاره، خانواده، تجاری، کیفری، چک و غیره را به صورت واضح کامل و روشن در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنند. تا وکلای مجرب موسسه حقوقی به صورت سریع روشن و بدون ابهام پاسخ گوی شما باشند.

 

 

وکیل آنلاین
وکیل آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین

با گسترش تکنولوژی و استفاده روز افزون کاربران آن استفاده از اینترنت و دنیای مجازی روز به روز افزایش پیدا کرده است. تا جایی که افراد جامعه سعی دارند در همه امور خود از جمله امور حقوقی و مشورت با وکیل از اینترنت و دنیای مجازی استفاده کنند
مشاوره حقوقی دادگستر از جمله معدود مجموعه های است که دست کاربران خود را باز گذاشته است که از طرق مختلف بتوانند با مجموعه ارتباط برقرارکنند. از جمله ارتباط از طریق چت، پرسش و پاسخ، تلفن، حضوری این مجموعه همواره کوشیده است. تا در استفاده از تکلنونوژی در زمینه های مختلف به افراد جامعه از هر قشر توسط وکیل آنلاین خدمت رسانی کند.

 

وکیل آنلاین و مزایایی آن

“وقت طلاست” جمله ای معروف که همه ما آن را شنیده ایم، هدف ما صرف جویی در هزینه، وقت و انرژی افراد جامعه است.

در دنیای ماشینی و پرترافیک امروز اهمیت این نوع مشاوره ها چندین برابر است. زیرا افراد جامعه به دنبال راه حل آسان و سریع برای حل مسائل حقوقی حود هستند.

مجموعه حقوقی دادگستر هم همین موضوع پراهمیت را مد نظر قرار داده است، و به شما عزیزان خدمت رسانی می کند. از دیگر مزایایی وکیل آنلاین می توان به صرفه جوی در انرژی استفاده از علم، تجربه و تبحر وکلای پایه یک دادگستری به صورت ۲۴ ساعته است. و حتی در محل کار و منزل شما جوابگوی کامل و جامع همه سوالات حقوقی شما هستند.

 

وکیل آنلاین چت

با توجه به گسترش شهرها و افزایش روزافزون وسعت شهرهای بزرگ به خصوص تهران بزرگ امکان مراجعه حضوری در بسیاری از موارد سخت و دشوار شده.

به همین خاصر سعی می کنیم دسترسی برای کاربران خود را از طریق فضاهای مجازی موجود از جمله شبکه های مختلف مجازی و وبسایت ها فراهم آوریم.

 

وکبل آنلاین تلفنی

در دسترس بودن دائمی وکیل پایه یک در فضایی مجازی (آنلاین بودن) یا به صورت تلفنی باعث می شود. افراد با سهولت هر چه بیشتر با این وکلا ارتباط برقرار کنند. و هر گونه سوال حقوقی در کلیه زمینه ها از جمله کیفری، تجاری، خانواده، انحصاروراثت و غیره را از وکلای آنلاین سایت داشته باشند.

در دنیای امروز در دسترس بودن و آنلاین برای شغل وکالت یک امری ضروری محسوب می شود. که هر موسسه ای با این امکانات می تواند امتیازات خاصی برای خود قائل باشد. و از این طریق بتواند به بهترین نحو ممکن به مردم جامعه خود برای حل مسائل حقوقی کمک رسانی کند.

 

وکیل آنلاین و ضرورت مراجعه به آن

امروزه با پیچیده شدن مسائل حقوقی مراجعه به موقع به یک وکیل آنلاین برای حفظ حق و حقوق قانونی هر شخصی مثل ضرروت مراجعه یک شخص بیمار به پزشک متخصص محسوب می شود. در بسیاری از پرونده ها مشاهده شده است که اشخاص به خاطر عدم مراجعه به موقع به وکیل دادگستری استباهاتی مرتکب شده. که جبران آن سخت و در بعضی مواقع غیر ممکن بوده است و منجر به خسارت مادی و معنوی گردیده است.

به همین خاطر است که توصیه می شود قبل از انجام کارهای حقوقی به وکیل آنلاین که در زمینه مورد نظر شما تخصص دارد. مراجعه و در آن زمینه اطلاعات کسب کنید.

 

وکیل پایه یک

وجود یک وکیل پایه یک دادگستری به صورت آنلاین می تواند در حکم بیمه در برابر مسائل حقوقی باشد. استفاده از یک وکیل آنلاین که متعهد به اصول اخلاقی و حرفه ای وکالت باشد. و تخصص و توانایی بالایی در تحلیل و بررسی مشکلات را دارا باشد، می توان بهترین روش را برای ما مطرح کند. بهتر است در صورت به وجود آمدن کوچک ترین مسئله با وکیل آنلاین مشورت کنبم تا در آینده با مشکل مواجعه نشویم.

 

مطالب مرتبط: وکیل دادگستری

مطالب مرتبط: وکیل تلفنی

وکیل خوب

اعتماد یک خصوصیت بارز در شغل وکالت است. یک وکیل خوب برای اینکه بتواند مورد اعتماد قرار بگیرد. باید دارای ویژگی های مهمی از جمله صداقت، امانت داری، متعهد و دارای حس مسئولیت پذیری باشد.

اما در کنار همه این صفات بارز خوب باید توجه داشت. اگر وکیل خوب تخصص، علم، آگاهی و دانش مورد نظر را نداشته باشد نمی تواند به نحو احسن از حق و حقوق موکل خود دفاع کند.

در نتیجه وکیل خوب علاوه بر درستی اخلاق باید تخصص کافی در اموری که به او سپرده می شود را دارا باشد. تا بتواند یک پرونده را به نتیجه مطلوب برساند.

وکالت خوب

باید توجه داشت که در همه جوامع بشری وکالت از مشاغلی محسوب می شود که اهمیت والایی در اجتماع دارد. و از طرفی شرط تخلف ناپزیری رشد در هر جامعه ای حکومت، قانون و نقش وکیل و قاضی در استقرار حکومت است.

یک نکته مهم در خصوص یک وکیل خوب این است که؛ در صورت ارزیابی پرونده و مشکل حقوقی موکل، وکیل متوجه شود که امکان گرفتن رای به نفع موکل وجود ندارد. از گرفتن پرونده صرف نظر نموده و باعث اتلاف وقت و هزینه موکل نگردد. و با این کار از زیاد شدن حجم پرونده ها در سیستم قضایی جلوگیری کند.

 

"وکیل آنلاین

 

 

موسسه حقوقی دادگستر این امکان را در اختیار شما قرار داده که هر ساعت از شبانه روز در کلیه زمینه حقوقی نیاز به وکیل آنلاین یا مشاوره حقوقی به صورت تلفنی یا حضوری داشته باشید. در خدمت گذاری به شما عزیزان آماده باشد.

برای برقراری ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری یا مشاوره حقوقی تلفنی به صورت 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز از تلفن ثابت سراسر کشور بدون هیچ پیش شماره یا کدی با شماره: 9099071369 تماس بگیرید.

 

172 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممنون از اطلاعات مفید و خوب شما

  پاسخ
  • سپاس

   پاسخ
   • سلام دختری هستم ۳۴ساله یه خواستگاردارم خانواده بدلیل اینکه قبلا ازدواج کرده والان درحال طلاق هستش راضی نیستن من باایشون ازدواج کنم وهمسرسابق اون شخص حاضر نیست طلاق بگیره .خواستم بدونم میشه یه نامه ازدواج مجدد بگیره ازدادگاه بدون حضور همسر سابق لطفا راهنماییم کنید

    پاسخ
    • سلام
     اگر این شخص بخواهد بدون حضور همسر اولش با شما به صورت دایم ازدواج کند باید حکم ناشزه بودن همسر اولش را از دادگاه بگیرد

     پاسخ
    • سلام و خسته نباشید من و همسرم ارمنستان زندگی میکردیم اونجا همسرم برای یه شرکت شروع به کار کردن کارای طراحی سایتو آی تی ه البته حقو حقوقشونم کامل نگرفتن ما به خاطر شرایط بیماری کرونا برگشتیم ایران حالا مدیر اون شرکت با ما تماس گرفته و مارو تهدید به مرگ کرده چون سایتشون دست همسر من بوده و اینم بگم مدیر شرکت بهایی هستن و حکم تیر دارن به گفته ی خودشون و البته اینکه شهروند سوئدم هستن و بابت این مسئله خیلی مارو اذیت کردن برادر زادشونم ایرانن حالا ما چطور میتونیم ازشون شکایت کنیم و برای تلفناشون که تهدید به مرگ میکنن مارو چی کار کنیم ممنونم از راهنماییتون

     پاسخ
     • سلام
      براساس ماده ۶۶۹قانون مجازات اگرکسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل کند اعم از این که به این واسطه تقاضای وجه یا انجام کاری کندبه مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم‌خواهد شد.
      اثبات تهدید به عهده شماست که میتونه از طریق شاهد باشد

    • blank
     توفیق غلامی وکیل پایه یک دادگستری
     نوامبر 25, 2020 10:13 ب.ظ

     سلام
     باستناد ماده ۱۱۳۳قانون مدنی ،مرد هر وقت بخواهد میتواند زن خود را طلاق دهد، لذا از اینکه میگوی زن اولش حاضر به طلاق نیست موضوعیت ندارد

     پاسخ
    • سلام
     میخاستم بدونم بدون دستور و حکم قضایی میشه سیمکارتی ک به نام خودم هستش رو از متن پیامک ها پرینت بگیرم و دسترسی داشته باشم؟

     پاسخ
     • سلام
      اگر سیم کارت به نام خودتان هم باشد بدون حکم قضایی نمی توانید متن پیامک ها را بگیرید.
      مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

 • سلام دختری 33 ساله ام که مدتیست با آقایی 42ساله آشنا شدم و قصد ازدواج دائم داریم. ایشان چند باری به خواستگاری آمدند اما صرفا به چهت اینکه قبلا ازدواجی داشته و از آن ازدواج فرزند هم دارند خانواده و خصوصا پدرم مخالفت شدیدی دارند. با توجه به اینکه بنده به ایشان بسیار علاقمند هستم و فکر می‌کنم بهترین انتخابم در تمام زندگیم ایشان هستند. حال میخواستم بدونم برای گرفتن اجازه از دادگاه برای ثبت ازدواج قانونی و شرعی چیست؟!؟؟؟ متشکرم که پاسخگو هستید

  پاسخ
  • سلام
   اگر شما دوشیزه هستید باید شخصی که میخواهید با آن ازدواج کنید به دادگاه معرفی و از دادگاه اجازه نامه برای دفترخانه ببرید برای عقد
   اما اگر دوشیزه نیستید نامه عدم دوشیزگی شما برای دفترخانه کافی است.

   پاسخ
   • سلام..من میخواستم بدونم اگه کسی که مورد کتک و آزار قرار گرفته باشه، رای نهایی دادگاه هم واسش صادر شده باشه و بهش ۱۸% دیه تعلق گرفته باشه..مایل به این باشه که دیه رو یکجا دریافت کنه نه به صورت قسط بندی این کار ممکنه؟؟ رای نهایی صادر شده و گفته شده تو یک سال باید داده بشه..آیا امکانش هست قسط بندی نشه؟؟ چون طرف حساب وضع مالی اوکی داره…

    پاسخ
    • سلام
     در ضرب و جرح عمدی مدت پرداخت دیه تا یکسال است.
     بعد از یک سال اگر محکوم توان پرداخت یکجای دیه را داشته باشد اعسارش رد میشود و باید به صورت یکجا پرداخت شود

     پاسخ
     • سلام من پسری ۲۲ساله هستم که با دختری ۱۶ساله ازدواج کردم
      مشکل من اینه که قانون وضع کردن که دختران از ۱۳سالگی میتونن ازدواج کنند ولی عملا هیچ حقی از طرق شوهر ندارن یعنی تا شن ۱۸سالگی همه چیز اینا به پدرش برمیگرده یعنی من بخام یه ماشین بنام همسرم‌بزنم باید پدرش امضا کنه درحالیکه من شوهرشم.من این قانون مزخرف رو نمیدونستم وگرن هرگز با دختر زیر ۱۸ازدواج نمیکردم متاسفانه پدر همسرم یه ادم کلاش و بدرد نخوره که دخترشو نمیخاد من ازدست این پدر معتاد نجاتش دادم ولی خیلی عذاب میکشم وقتی میبینم باید برای هرچیز کوچکی پدرش باید اجازه بده درحالیکه اون شوهر کرده و قانونا باید شوهرش همه کاره باشه چرا این قانون باید وجود داشته باشه
      ممنون میشم جواب بدید

     • سلام وقت بخیر
      سن رشد در قانون کشور ما 18 سال است و تا سن 18 سال برای اداره امور مالی پدر، ولایت دارد. البته شما می توانید برای حل این مشکل درخواست حکم رشد بدهید و با گرفتن حکم رشد دیگر نیازی به اجازه نیست

 • من با همسرم ۴سال دوست بودم
  تو دوران دوستی چون سرکار میرفتم و شغل خوبی داشتم درامد خوبی داشتم اگه تو کارش مشکل مالی میخورد کمکش میکردم میدونم کار اشتباهی بود اما دلی انجام میدادم
  بعد ۴سال ازدواج کردم با مخالفت خانواده ام و خانواده اش
  الان از یه ماه ده روز میره سرکار
  نفقه نمیده
  اعتراض هم میکنم ک دیگه بهت پول نمیدم
  کتکم میزنه
  اجاره خونه رو من میدم خرج خونه رو هم من میدم
  دیگه خسته شدم میخام جدا شم
  خانواده اش هم مدام متلک و حرف و تیکه
  طلاقم نمیده میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • با سلام
   میتونید دادخواست طلاق به استناد عسر وحرج بدید
   و همچنین شکوائیه نفقه هم تنظیم کنید

   پاسخ
   • سلام ایاعکس یافیلمی که ازطریق واتساپ فرستاده شده وبعددیلیت اکانت شده وباز ازاول نصب شده قابل پیگیری میباشد توروخداجواب بدید

    پاسخ
    • سلام
     چون دیلیت اکانت شده است اگر چند ماهی بگذرد دیگر قابل بازیابی اوسط پلیس فتا نمی باشد.
     مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

     پاسخ
 • بسیار عالی

  پاسخ
  • سپاس

   پاسخ
   • سلام بنده تازه رفتم سر کار بهم گفتن باید یک سفته ۲۰ میلیون تومانی بیاری هیچ چیزم توش ننویسید به نظرتون اشکال داره یا باید بنویسه ضمانت هست؟

    پاسخ
    • سلام
     حتمن باید در سفته قید امانت یا حسن انجام کار باشد و یا اینکه در قرارداد کاری شماره و مبلغ سفته و امانی بودن سفته باشد و یک نسخه از قرارداد نزد شما باشد

     پاسخ
  • سلام.
   میخواستم بدونم اگ برا پولی شکایت کرده باشیم و طرف تو سه جلسه شورا هیچ دفاعی از خودش نکنه چ حکمی میدن؟ حکم جلب یا توقیف اموال؟
   اگه ندونیم اموال چ چیزایی داره یا کلا نداشته باشه چی میشه؟
   و برای حکم جلب هم اگ از شهر بیرون رفته باشه چی؟

   پاسخ
   • سلام
    اگر طرف مقابل شما محکوم به پرداخت شود پس از قطعیت حکم شما میتوانید حکم را اجرایی کنید. اگر اموای به جز مستثنیات دین داشته باشد توسط دادگاه مشخص و توقیف میشود
    اگر دادخواست اعسار بدهد و مورد قبول دادگاه واقع شود بدهی اقساط میشود.
    میتونید جلب سیار بگیرید

    پاسخ
    • سلام
     من وکالت طلاق تام و حضانت بچه به خانمم دادم، حالا آیا میتوانم هرزمان که خودم بخواهم با پرداخت حق و حقوق نامبرده ایشان را طلاق بدم

     پاسخ
     • سلام
      با دادن وکالت در طلاق یا حق طلاق به همسرتان، حق طلاق از شما سلب نمی شود، و شما هر زمان که تمایل داشته باشید میتوانید با دادن حق و حقوق همسرتان ایشان را طلاق بدهید.
      مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

 • مجازات رشوه دادن چیه؟

  پاسخ
  • بر اساس ماده 592 قانون مجازات اسلامی هر کس عالماً و عامداً برای اقدام به امری یا امتناع از انجام امری که از وظایف اشخاص مذکور در ماده (۳) قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مصوب ۱۳۶۷/۹/۱۵ مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشد وجه یا مالی یا سند پرداخت وجه یا تسلیم مالی را مستقیم یا غیرمستقیم بدهد در حکم راشی است و به عنوان مجازات علاوه بر ضبط مال، ناشی از ارتشا به حبس از شش ماه تا سه سال و یا تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم می‌شود.

   تبصره: در صورتی که رشوه‌دهنده برای پرداخت رشوه مضطر بوده و یا پرداخت آن را گزارش دهد یا شکایت نماید از مجازات حبس مزبور معاف خواهد بود و مال به وی مسترد میشود.

   پاسخ
 • جالب بود

  پاسخ
  • سپاس

   پاسخ
   • blank
    Jhanesmit.1980@gmail.com
    ژانویه 20, 2020 3:00 ب.ظ

    سلام من دانش آموزم دعوا کردم ولی فقط دست به یقه شدیم همین گردنش بخاطر ناخونای بلندم خط خورد بعد شکایت کرد که چاقو کشیش کردم تازه کلی شاهد هم بودن که ما فقط دست به یقه شدیم..میخوام بدونم این پرونده به آیندم لطمه میزنه مثلا برای دانشگاه یا سرکار رفتنم

    پاسخ
    • سلام
     پزشکی قانونی تشخیص می دهد که خراشها چاقو نبوده
     نه این جور پرونده ها به حکم قطعی زندان ختم نمیشوند که برای آینده شما مشکل آفرین باشد.

     پاسخ
 • مطالب خوب و به روزی بود

  پاسخ
 • سلام، بنده ماشینی خریدم که پلاک نشد و جاش یکی دیگه دادن که برخلاف حرفشان کلا رنگه،نرفتم تعویص پلاک شکایت کنم بنتیجه میرسم

  پاسخ
  • با سلام
   بله موضوع پرونده شما فریبکاری در معامله هست که میتوانید با مراجعه به سیستم قضایی و ارائه ادله از جمله قرارداد موضوع را پیگیری کنید

   پاسخ
 • ببخشید میخواستم بپرسم نفقه فرزند برای یه دختر ۱۷ ساله چقدر هست ؟
  میدونم باتوجه به وضعیت مالی پدر مشخص میشه ولی حدودش میخوام دستم بیاد
  ضمن اینکه برای مطلبه ی نفقه باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنم؟

  پاسخ
  • با سلام
   باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید
   البته بستگی به میزان درامد و داری پدر و هزینه های دختر دارد که کارشناس دادگستری مبلغ را مشخص میکند ممکن است حدود 500 هزار تومن الی یک میلیون تومن ماهیانه کارشناس تعیین کند

   پاسخ
  • blank
   ابوالفضل
   می 6, 2023 4:58 ب.ظ

   سلام درفرم استشهادیه نظام وظیفه برای کفالت نوشته شده به غیر فامیل های درجه یک مثل پدر مادر جده و جده وخواهر بقیه میتونن امضا بدن ایا شوهر خواهر یعنی همون داماد هم میشه یا فقط دایی و عمو و شوهر عمه میشه

   پاسخ
  • سلام

   پاسخ
 • سلام
  شبتون بخیر
  من یک سوال داشتم ازتون اگر وقت داشتیدجوابم را بدید لطفاً
  برادر من مدت یک‌ماهه که به خاطر بدهکاری یک و نیم میلیاردی در زندان هست و من قصد دارم برای ده روز مرخصی برادرم سند منزلمون را ببرم زندان به عنوان وثیقه
  ولی اگر برادر م بعد از ده روز به زندان برنگشت تکلیف سند منزل ما چی میشود ؟؟
  سوالم این هست که آیا ممکنه با برنگشتن برادرم به زندان دولت با در دست داشتن سند منزل ما را از ما بگیره ؟؟؟؛
  وگرنه از اینکه سند تا چند ماه اونجا بمونه مشکلی ندارم فقط میترسم منزلمون از دستمون دربیاید

  پاسخ
  • با سلام
   اگر برادر شما پس از ده روز به زندان برنگشت به شما ابلاغ داده میشود که برادرتون را به زندان برگردونید اگر پس از فرصت داده شده به شما برادرتون به زندان برنگشت سند شما توقیف میشود و بقیه مراحل
   ولی اگر برادرتون به زندان برگشت با درخواست شما سند آزاد میشود و مشکلی برای سند و خانه شا به وجود نمی آید

   پاسخ
 • سلام من و نامزدم ۳سال دوست بودیم و عاشق هم بالاخره بعد مخالفت هر دو طرف به زور نامزدم کردیم ۹ماه گذشته از عقدمون.تازگیا به طریقی متوجه شدم نامزدم لواط میکنه چطور این رو ثابت کنم اگه فیلم بگیرم واسه اثبات دادگاه میپذیره؟اونوقت حکم نامزدم چی میشه.
  یا نتونم فیلم بگیرم چطور میتونم این رو ثابت کنم؟؟؟ به خانواده ها بگم خانوادش میگن کو مدرکت دروغ میگی تو

  پاسخ
  • سلام
   اصولا محاکم در پرونده های منافی عفت توجه ای به فیلم ندارن ولی میتونه براتون اماره ای باشه
   راه دیگه اثبات موضوع شما شهادت شهود است.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • blank
  امید عباسلو
  دسامبر 29, 2019 2:03 ب.ظ

  با سلام ما ی مستاجر داریم که ۵ماه از تاریخ قرار دادش گذشته و شکایت کردیم که حکم به تخلیه دادن و من دیروز مامور بردم که با وساطت بقیه از مستاجر دست خط گرفتم که تا ساعت ۱۱ امشب تخلیه کنه و امضا کرد.و فردا امدم که هنوز تخلیه نکرده بود و هر چی دادگاه رفتم دیگه بهم مامور ندادن و امروز قاضی به من گفت باید ۳هفته بهش وقت بدی و باید سازش کنی وگرنه پروندت طولانی میشه احتمالا قاظی رو خریدن حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من حکم تخلیه رو گرفتم و نامه به ظوابتین دادن که من مامور بردم.ایا قاظی میتونه حکمی رو که صادر کرده رو عوض کنه؟ آیا این کار قاظی خلاف نیست؟ ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • سلام
   برای تخلیه ملکی که مدت قراردادش تمام شده باید درخواست تخلیه داد که حدود یک الی دوهفته قاضی باید حکم تخلیه صادر کند بعد از یک هفته اگر تخلیه نکرد شما میتوانید با مامور ملک را تخلیه کنید ممکن است قاضی با توجه به شرایطی بیش از یک هفته فرصت دهد که این مدت فرجه نباید از 20 روز بیشتر بشود بعد از فرجه ای که داده شده اگر ملک تخلیه نشد شما میتوانید با مامور ملک را تخلیه کنید

   پاسخ
 • خیلی کامل و مفید بود. ممنون

  پاسخ
 • سلام از اطلاعات سپاه با من تماس گرفتن گفتن برم اونجا درحالی ک جرمی مرتکب نشدم و فقط چندتا استوری اعتراضی در اینستاگرام گذاشتم احتمالا گزارش دادن خواستم بدونم ک چیکار کنم برم یا نه؟ ایا این احضار قانونیه؟

  پاسخ
  • سلام
   احضاریه باید از طریق سامانه ثنا فرستاده بشود و اگر شما ثنا ندارید از طریق ابلاغ به درب منزل
   ولی تحت شرایط خاص تلفنی هم ممکن است اطلاع دهند

   پاسخ
  • باسلام همسر من برای تغییر اسم کوچیک خودش اقدام کرده ولی در روز تعیین شده جهت حضور در دادگاه به دلیل اشتباه منشی شعبه نتونسته شاهد هاشو حاضر کنه لذا در دستور قاضی قید شده به دلیل عدم حضور شاهد و چون دلیل دیگری برای تغییر نام در درخواست قید نشده است موافقت نشده است حالا درخواست تجدید نظر را میخواهیم با کمک یک وکیل انجام بدیم خواستم تو این زمینه ازتون کمک بگیریم لطفا راهنمایی کنید که ایا بعد از مدت بیست روز جهت اعتراض میشه دوباره درخواست تغییر نام داد یا خیر ؟با تشکر

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    وکلای ما به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستند.
    بله هم میتونید اعتراض به رای کنید در فرجه 20 روزه
    مشاوره حقوقی آنلاین تلفنی

    پاسخ
 • سلام روز بخیر
  همسرم نفقه من و دخترم رو نمیده ومن با کمک خانواده ام امرار معاش میکنم. خانه هم برای پدرم هستش لطفا بفرماید اگر دادخواست مهریه کنم میتونم بکیرم اگر نده یا اینکه بگه از مسایل زناشویی خود داری میکنه که همون عدم تمکین هست چگونه میتوانه ثابت کنه و اکر نفقه نده من چطور میتونم بگیرم
  ممنون از راهنماییهاتون

  پاسخ
  • سلام
   نفقه زوجه و افراد تحت تکلف به عهده زوج است و اگر از پرداخت آن امتناع کند زوجه میتواند طی دادخواستی که از طریق دفاتر خدمات قضایی ثبت میشود نفقه را مطالبه کند و اگر زوج مدعی شود که همسرش تمکین نمیکند باید ادعای خود را به اثبات برساند و چون زندگی شما مشترک است اصولا نمیتواند آن را ثابت کند
   اما در خصوص مهریه: به محض جاری شدن عقد زوج باید مهریه همسرش را پرداخت کند و به هیچ دلیل یا عنوانی نمیتواند از پرداخت آن امتنا کند
   فقط چگونگی پرداخت مهریه بستگی به میزان درآمد و دارای مرد دارد که ممکن است اقساط شود.

   پاسخ
 • سلام مغازه دارم مغازه کناریم همیشه ماشینشو جلو مغازه من پارک میکنه بهش گفتم مانع کسبم میشه باز جابه جا نمیکنه دفعه اخری هم زد سرمو شکوند شکایت کردم درحال رسیدگی هس هنوز ادم نشده هر روز مزاحم میشه و دردسر درس میکنه بازم زنگ کلانتری زدم شکایت کردم کلانتری گفته یه بار دیگه زنگ بزنی مغازه جفتتون رو پلمپ میکنن موندم از دستش چکار کنم?

  پاسخ
  • سلام
   شما میتوانید با تماس با پلیس 110 و گرفتن گزارش از ایشان و تهیه یک استشهاد نامه و هنگام ضرب و جرح مراجعه به پزشکی قانونی، در دادسرای محل شکایت مزاحمت و ضرب جرح تنظیم کنید

   پاسخ
 • blank
  Jhanesmit.1980@gmail.com
  ژانویه 20, 2020 5:36 ب.ظ

  سلام من دانش آموزم دعوا کردم ولی فقط دست به یقه شدیم همین گردنش بخاطر ناخونای بلندم خط خورد بعد شکایت کرد که چاقو کشیش کردم تازه کلی شاهد هم بودن که ما فقط دست به یقه شدیم..میخوام بدونم این پرونده به آیندم لطمه میزنه مثلا برای دانشگاه یا سرکار رفتنم

  پاسخ
  • سلام
   پزشکی قانونی تشخیص میده که آثار ضرب و جرح اثر چاقو هست یا ناخون شما
   شما میتواند از شاهد ها بخواهید تا برای شما شهادت بدهند
   البته با توجه به شرایط جای نگرانی نیست

   پاسخ
 • سلام من یک پسز ۱۶ ساله ازاتباع افغانی هستم می خواستم شناسنامه ایرانی بگیرم ولی موقع تولد پدر ومادرم پاسپورت افغانستان رو نداشتن ولی کارت آمایش داشتن میشه کاری کرد؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر در ایران متولد شدید میتوانید هنگام رسیدن به سن 18 سال درخواست تابعیت ایران را داشته باشید

   پاسخ
 • نکات مقاله به بیان ساده و قابل فهم نوشته شده

  پاسخ
 • ممنون از شما که به صورت 24 ساعته و شبانه روزی پاسخگوی سوالات حقوقی هستید

  پاسخ
 • سلام خواهشا جواب منو بدهید من معلول بینایی شدید تحت پوشش بهزیستی هستم
  سلام من معلول بینایی شدید تحت پوشش بهزیستی هستم ک متاهل میباشم و دوسالی میشه از زندگی زناشوییمون میگذره ولی بدون هیچ دلیلی همسرم رفته بود کلانتری به جرم ضرب و شتم ازم شکایت کرده بود ک به نتیجه ای نرسیدن و پدر زنم میخواد مهریه دخترشو بزاره اجرا و زنم هم با پدرش موافقت کرده اما من توان پرداخت مهریه رو ندارم، نه خونه دارم نه ماشین دارم نه سرمایه دارم هیچی ندارم. در این مورد قاضی دادگاه چه تصمیمی برای من خواهد گرفت اگر نتونم مهریه زنمو پرداخت کنم ایا روانه زندان خواهم شد یا قسطی مهریه رو تعیین میکنند؟ خیلی ممنون ازتون که پاسخ بنده را بدهید.

  پاسخ
 • سلام من تحت پوشش بهزیستی هستم و هیچ سرمایه ای ندارم اگر زنم درخواست مهریه بدهد ایا باید تمام کمال پرداخت کنم؟ یا اگر نتوانم مهریشو بدم اونوقت قاضی دادگاه چه تصمیمی میگیرد؟ ممنون

  پاسخ
  • سلام
   مهریه 110 عدد عندالمطالبه هست مابقی عنداستطاعه بنابراین شما فقط 110 عدد سکه و چون توان پرداخت یکجا نداری با توجه به شرایط خاص اقساط میشود به عنوان مثال 8 ماه یک سکه یا سالی یک سکه

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من در شرکت خصوصی کار میکنم چند ماه قبل به مرکزی اجناسی داده شد با فاکتور که آن فرد گفتن 2 ماهه پرداخت میکنن و چکی ندادن مدتی بعد مشخص شد از آن مرکز رفتن و کسی پرداخت فاکتور را قبول نمیکنه و از طرفی این شرکت فاکتور هارا زمانی دادن که هنوز ثبت نشده بود آیا من باید پول آن مرکزو پرداخت کنم؟؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر فاکتور ها مهر یا امضا دارد فرد یا مجموعه ای که مهر یا امضا کرده موظف به پرداخت هست

   پاسخ
 • عالی بود

  پاسخ
 • سلام من شکایتی انجام دادم شاهد هم بردم بعد این مدت که تعطیل بوده هیچ پیامکی دریافت نکردم راهی هست ک ببینم پروندم تو چه وضعیتی هس؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من سه ساله که ازدواج کردم حدود یک ماه پیش با شوهرم بحثم شده و منو کتک زده ولی من اقدام قانونی در این مورد نکردم و الان یک ماهه که خونه رو ترک کردم و به خونه ی پدرم اومدم شوهرم ۱۵ روز پیش فقط سه تا پیام به من ارسال کردن و من جواب ندادم و دیگه هیچ خبری از ایشون ندارم نه زنگ نه پیام وهیچی .خانواده های ما در دو استان مجزا زندگی میکنند میخواستم بدونم ایشون چ اقدام قانونی در قبال من بدون مطلع شدن من میتونن انجام بدن ؟منظورم بدون احضار من به دادگاه یا بدون ارسال اخطاریه درب منزل پدرم و کلا در غیاب من هست ؟

  پاسخ
  • سلام
   هر دادخواستی علیه شما ثبت شود از طریق سامانه ثنا شما مطلع میشوید. همسر شما میتوانند دادخواست الزام به تمکین علیه شما تنظیم کنند برای مطلع شدن از اقدامات همسرتون میتونید اگر در سامانه ثنا عضو نیستید این سامانه را ثبت کنید تا هر اقدامی علیه شما شود از طریق سامانه مطلع شوید

   پاسخ
   • بعد از دادخواست الزام به تمکین ایشون من چ دادخواستی میتونم برعلیه ایشون بکنم ؟

    پاسخ
    • سلام
     شما میتونید بابت ضرب و جرح شکایت کیفری انجام بدید.
     یا میتونبد دادخواست نفقه بدهید
     و همچنین میتونید مهریه به اجرا بزارید
     مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

     پاسخ
 • باسلام
  بنده چندسال پیش یک خودروی پراید را به صورت تعویض پلاک به نام پدرزنم نمودم به جهت پلاک جانبازی.
  اکنون ایشان فوت نموده است حال برای اینکه بنده خودرو رابه تعویض پلاک به نام خودم کنم چه کاری می توانم انجام دهم.
  باتشکر

  پاسخ
  • سلام
   ورثه پدرزن شما یا به شما وکالت بدهند یا برای تعویض و سند اگر بنام ایشان است حضور داشته باشند

   پاسخ
 • باسلام
  پدرزن بنده با شخصی تصادف کرده و بعد بردن به بیمارستان فوت نمودند.
  پدرزن بنده جانباز60درصد است و سن ایشان ۷۹ سال بود .
  حال ایشان درقرچک تصادف نموده و راننده اظهاردارند که پدرزن بنده زمان عبورازعرض خیابان تعادل نداشته و گیج بوده است.
  بنده به کلانتری مراجعه کردم و اعلام فوت ایشان راگزارش کردم.
  حال راننده مدارکش کامل است و آزاد شده و فقط خودرواش توقیف است.
  بنده جهت گرفتن کروکی اقدام نمودم و کارشناس تصادفات درصد مقصر را 5۰ درصد زده است.وبه فاصله ۲۰ متری نیز پل عابر پیاده است.حال با این توصیفات بنده آیا می توانم برروی کروکی به علت کهولت سن ایشان و عدم توانایی از پل عابر پیاده وجانبازی ۶۰درصدی ایشان می توانم شکایت کنم و اعتراض به کروکی ودرصد مقصر نمایم.
  چگونه و چطور.
  لطفا راهنمایی فرمایید.
  باتشکر

  پاسخ
  • سلام
   شما باید به شعبه مربوطه مراجعه و به نظر کارشناس اعتراض وارد کنید طی درخواستی و بعد از تعیین کارشناس از طریق سیستم قضایی صحنه تصادف توسط کارشناسان جدید بررسی و نظر جدید وی اعلام می شود

   پاسخ
 • باسلام
  بنده چه نوع از انحصار وراثت باید بگیرم تا بتوانم پلاک خودرو رابه نام خودم کنم.
  ممنون از راهنمایی تان.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   گواهی حصر وراثت یا همون انحصار وراثت و بعد از پرداخت مالیات بر ارث همه ورثه باید در دفترخانه اسناد رسمی حاضر شده و سند را به نام شما انتقال دهند.
   و یا اینکه تمامی ورثه به شما وکالت نقل و انتقال بدهند.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • ضمنا اگر بنده باهمین پلاک پدرزنم تردد کنم چه اتفاقی می افته؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید. مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم کمکم کنید. من بهمن ماه گذشته دنبال خونه واسه اجاره کردن میگشتم ک اول اسفند بشینم اونجا. سوم بهمن از یه خونه خوشمون اومد که تکمیل نشده بود در دومین بازدید از خانه چون تکمیل نشده بود من برای یه تغیر کوچک تو خونه نظرمو دادم صاحب خانه هم با مشورت بنا تغییرو انجام داد. صاحب خانه از من بیعانه خواست طی ۳ تراکنش مبلغ ۱۰میلیون به حساب صاحب خانه ریختم و تقریبا یک هفته گذشت که فهمیدم اهالی محله و همسایه ها سالم نیستن. از دزد و مواد فروش بگیر تا مزاحم و ارازل اوباش تو محل هستن. من پشیمون شدم و به به املاکی گفتم ک امکان داره من اون خونه رو نگیرم و صاحب خونه پول رو پس میده املاکی هم گفت اره میشه. ما به صاحب خانه گفتیم ایشون هم اولا میگفت پولتو میدم بعد گفت بزار خونه اجاره بدم بعد میدم.همش سرکارمون گذاشت.خونه رو اجاره دادن الان گوشیو خاموش کرده.قصد نداره ۱۰ میلیونو پس بده. ما قراردادی نبسته بودیم و فقط فیش بیعانه املاک رو داریم ک صاحب خانه امضا و اثر انگشت زده. گفتم ببینم با شکایت از طریق مراجع قانونی میشه پولم رو پس بگیرم؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر از املاک رسیدی مبنی بر پرداخت پول دارید میتونید هم از طریق مراجع قضایی و هم اتحادیه املاک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • blank
  مهرداد منوچهری
  آوریل 5, 2020 7:22 ب.ظ

  سلام.من ی ماشین گرفتم ک توقیفی داشت نمیتوانستم بفروشمش تو اون حین ب مشکل خوردم مجبور شدم ماشین رو امانت بذارم بجاش پول دریافت کنم ک بعدش ک مشکلم حل شد پولشو بدم ماشینو بگیرم اولین بار ماشینو دادم ی برگه سفید. با اثر انگشتم دادم بیست ملیون پول گرفتم ک مشکل من حل نشدو پولو. برگردوندم رسیدشم دارم ماشینو با رسیدمو پس گرفتم ولی باز بعد. ی هفته بازم پول لازم شدم ی چک پانزده تومن با ی چک چهار تومن سال ۹۶ گرفتم ماشینم دادم سه تا برگ سفید با اثر انگشتم دادم اینا از ماشین استفاده میکنن ماشین میره پارکینگ بمن میگن ما پولمو میخوام بعدش رفتم یکی از برگ سفیدای منو. قلنامه کردن تایپ شده ب مبلغ بیستو چهار میلیون شکایت کردن فروش مال غیر ک من تبرعه شدم بعدش دیگ شکایت نکردن تا برج هفت ساال۹۸ ک من ثنا قطغ بوده نفهمیدم برج یازده همین سال ب مبلغ ۴۱ ملیون سیصد حسابمو بستند فهمیدم ک شکایت کرده حکم جلبمم میگ گرفته میگه اندر مطالبه س میگ سود. رفته روش الان نزدیکا هفتاد. ملیون شده مگ میشه از برج هفت تا برج یک یعنی شش ماه بشه هفتاد. تومن بعدش سوالی ک دارم میخوام بدونم این ی قلنامه دیگ درست کرده یا همون بیستو. چهار ملیون شده چهل ملیون بعدش چ راهی دارم الان بهش میگم نوزده تومنو. با خرج کردتو میدم قبول نمیکنه الانم نمیدونم چیکار کنم تنها مدرکی دارم ی رسید. بانکیه ک بیست تومن برگردوندم ولی اون دوتا دیگ برگ سفید. داره چ راهی دارم ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • سلام
   شما میتوانید شکایت کیفری خیانت در امانت و سوء استفاده از سفید امضا علیه آنها طرح کنید، دادگاه به کارشناس خط ارجاع می دهد.

   پاسخ
 • سلام. من با یک آقایی ده سال دوستیم و حالا میخوایم ازدواج کنیم و پدرم مخالف و فقط میگه با هزار تا سکه رازی میشم. این آقا ها هم میگه چیزی که در توانم نیست رو قبول نمیکنم. ایا راهی هست که من قبل عقد بخشی از مهر را ببخشم ؟

  پاسخ
  • سلام
   قبل از اینکه مهریه مشخص بشود و عقدی جاری شود شما نمیتوانید ببخشید.
   برای ازدواجتان اگر پدر اجازه نمی دهد و شما دوشیزه هستید میتوانید اجازه ازدواج را از دادگاه بگیرید و با شخص مورد نظر ازداوج کنید.

   پاسخ
 • سلام.من پدرم سال ۹۷ تو پارک پاهاش با مانع مربوط به شهرداری برخورد میکنه و از پس سر به زمین میخوره.رنگ مانع سیاه و ساعت حادثه حدود ۱۱ شب بوده.باتوجه به ساعت حادثه و رنگ مانع و عدم نصب تابلوی هشداردهنده،امکان دید مانع وجود نداشته و پدرم بعداز یک هفته در بیمارستان فوت میشه.من از شهرداری شکایت کردم برای دیه .می خواستم بدونم اولا چون از زمان شکایت من از یک سال گذشته دیه به سال ۹۷ حساب میشه یا به سال جدید.دوم اینکه تاریخ حادثه در ماه حرام بوده ایا دیه ماه حرام شامل پرونده من میشه یا نه؟ ممنون میشم کمکم کنید.

  پاسخ
 • سلام
  اگر پرداخت دیه در سال 99 باشد دیه بر اساس همین سال محاسبه و باید پرداخت شود
  اگر حادثه و فوت در ماه حرام باشد شامل افرایش دیه می شود

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ایا دادگاه برای دادنه دیه به رمز دوم احتیاج داره؟ چون تو یه خوانواده پدر بر اثر تصادف فوت کرد و یکی از بردادر ها پیگیر این شدن که دیه و از دادگاه بگیرن و اون شخص که به پدر زدن خودشونو معرفی نکردن و الان ۱ ساله پیگیره دیه هستن و اینکه الان از همه فرزندان کارت بانکی و کارت ملی گرفتن و شماره کارت بانکی هم خواستن وگفتن که دادگا شماره کارت را میخواد لطفا جواب بدید این صحیحه که بدیم رمز و؟

  پاسخ
 • سلام میخواستم بدونم رابطه مقعدی در پزشکی قانونی چه زمانی که بگذره قابل تشخیص نیست که اتفاق افتاده؟

  پاسخ
 • سلام.ببخشید من دو سه ماهه یه ماشینی رو از کسی خریداری کردم که این ماشین تو یکی از روستاهای اطراف بود و مدتی بود که ماشین به اصطلاح خواب بود و ما فقط با رویت ماشین و بدون تست اونو خریدیم اما فروشنده تو قولنامه پلمپ بودن عقب و جلو و به شرط بودن فنی و موتوری رو قید کرده اما بعداً فهمیدیم نه تنها پلمپ نیست بلکه موتورشم نیاز به تعمیر اساسی داره.میخاستم بدونم آیا میتونم از دست این آقا از طریق قولنامه شکایت کنم و اگه میشه شانس موفقیتم چقدره

  پاسخ
  • سلام
   اگر فرشنده در قرارداد دارا بودن شرط خاصی را قید کرده باشد ولی ماشین دارای شرایط نباشد از جمله پلمپ بودن شما میتوانید فریبکاری در معامله شکایت کیفری کنید یا دادخواست مابه تفاوت بدهید.

   پاسخ
 • blank
  نیلوفرباقری
  آوریل 18, 2020 2:47 ب.ظ

  سلام
  من و همسرم یک اپارتمان که با قولنامه و وکالت خرید و فروش میشه سند نداره خریدیم . بعد از یکسال به مشکل خوردیم و ایشون قصد طلاق کرد . برای اینکه به من هیچ حقی نده این خونه رو تفویض وکالت داد به زنداییش براش قایم کنه تا توی دادگاه بگه چیزی نداره . از خونه با تمام وسایلش گذاشت رفت من موندم همچنان زندگی میکنم.اما زنداییش اومد و مدارک خونه رو به من داد و تفویض وکالتو به اسم من زد .منم دارم زندگی میکنم آب و برق و تلفن خونه هم به نام خودم شده تفویض وکالت بنام منه یعنی اخرین وکیل خونه من هستم ‌. حدود اختیارات وکیل هم به طور کامله یعنی اجازه خرید و فروش گرفتن سند و همه چیو داره به هرمبلغی که بخواهد (متن وکالت اولیه)
  حالا شوهرم میخاد از زنداییش شکایت کنه توی دادگاه جدایی از خانواده و خونه رو پس بگیره اما همچنان من و اون دادگاه خانواده میریم برای طلاق ‌.
  الان سوال من اینه تکلیف این خونه چطور میشه من باید چیکار کنم تا خونه زندگیمو از دست ندم

  پاسخ
  • سلام
   در ارتباط با این موضوع شما کار خاصی نمیتوانید انجام دهید چون همسرتان علیه زندایشش وارد پرونده میشه و بستگی به حدود اختیارات در وکالت داره که به زندایش داده

   پاسخ
 • با سلام وخسته نباشید من صاحب دو زمین مشاعی هستم که چند سال پیش بخاطر احترام بزرگی آنهارا موقع خرید به اسم پدرم زدم درحال حاضر پدرم فوت کرده الان برادرم میگه زمین پدریمه منم ارث دارم چطور ثابت میشه آخه همه یندومدارکما برادرم برداشته من هرچی در دست ندارم آیا میتونم ثابت کنم چطوری تورو خداکمکم کنید

  پاسخ
  • سلام
   میتونید یک استشهادیه از افراد مطلع از این موضوع مینی بر اینکه ثمن معامله را شما پرداخت کردید و صوری به نام پدر شده تنظیم کنید و البته دو نفر هم در دادگاه بدای شما شهادت بدهند تا مالکیت شما نزد قاضی به اثبات برسد.

   پاسخ
 • با سلام قصد گرفتن همسرمطلقه ای دارم که یک فرزند پسر داردکه ۵سالی هست حضانت ان دردست شوهرش میباشدبنده قرارگزاشته ام به شرطی باوی ازدواج کنم که فرزندش رو دیگه نبیند وبه خانه من نیاورد وایشان اعلام کرده اند حاضرهستن درمحضرتعهد بدهندکه به فرزندش هیچ گونه کاری نداشته وملاقاتی نداشته باشدایا ۱-چنین تعهدی میشه ازایشان گرفت و۲-اگر پسرش بعدها بزرگترشد وخواست به پیش مادرش بیاد یا ملاقات کند وبنده مخالفت کنم ایا پسرش میتواند ازطریق دادگاه اقدام کند واعلام نمایدکه ناپدری من اجازه ملاقات بامادرم رونمیدهدویا ۳-خودهمسرم بعدها میتواندزیراین تعهد بزندوازدادگاه برای اینکه اجازه ملاقات بافرزندش رونمیدهم تقاضای طلاق کند

  پاسخ
  • سلام
   همسر شما میتواند به این تعهد عمل نکند و هیچ اجباری برای این تعهد اگر هم در دفترخانه باشد نیست.
   موضوع ملاقات فرزند نمیتواند مجوزی قطعی برای طلاق باشد
   همسر شما به میل خودش هر زمان که بخواهد میتواند با فرزندش ملاقات داشته باشد.

   پاسخ
 • با سلام. دوماه پیش زنم بدون دلیل رفته بود ازم شکایت کرده بود ک نتیجه ای نگرفتن بعدش برادر زنم بهم پیام داده ک چرا خواهرمو اذیت میکنی و… بعدش منم پیام بهش فرستادم با مضمون با پدر و مادرت گه میخورید تو زندگیم دخالت میکنید خودتو پدرت کدوم خریه میایید تو زندگیم دخالت میکنید حالا هم بازم زنم رفته ازم شکایت کرده و برادرش هم گفته پیام توهین امیز دو ماه پیشتو به قاضی نشون میدم.به نظر شما نتیجه این پیام چی میشه حکمش چیه ؟ خیلی ممنون از شما

  پاسخ
  • سلام
   براساس۶۰۸قانون مجازات
   توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک چنان چه موجب حد قذف نباشد به مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه و یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود.
   که البته قضات در 99 درصد این موارد مجازات جزای نقدی را اعمال میکنند

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر.پدربزرگم در زمان حیاتشون به عموم اجازه دادن طبقه بالای خونشو(ویلایی) بسازه برای این کار با همه بچه هاش مشورت کرد و گفت اگه راضی باشین چنین کاری انجام بشه و همه قبول کردن و گفتن چون سند بالا رو جدا میزنن مشکلی نداره.اما وقتی که عموم سند زده تغییر کاربری داده به آپارتمان و به عرصه و اعیان زده و پدربزرگم چون سواد نداشتن چنین موردیو نفهمیده.حالا که میخوان ارث رو تقسیم کنن از حیاط پایین سهم داره .چجوری ثابت کنن که فقط قرار بر اعیان بوده؟!

  پاسخ
  • سلام
   چون پدربزرگ در قید حیات نیست اثبات این مورد خیلی مشکل است
   با استشهادیه و شهادت شهود

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  چهار‌پنجم‌از یک دوم دیه کامل چقدر میشه
  ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   باید دید این مقدار دیه در چه سالی باید پرداخت شود.
   چون دیه سالانه تغییر میکند
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید سوالی ازتون داشتم

  اگه پسری به قصد ازدواج با دختری رابطه برقرار کنه و دختر بکارتشو از دست بده و بعد پسر حاضر به ازدواج نشه حکم چیه؟ ایا مجازاتی برای دختر هم هست؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر رابطه به رضایت هر دو طرف باشد دختر و پسر مرتکب جرم رابطه نامشروع شدن و اگر در دادگاه به اثبات برسد هر دو مجازات میشوند

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من دختری ۲۱ ساله هستم که ۳ سال پیش پسری بعنوان خواستگار درخواست آشنایی بیشتر با من داشت درحین اینکه من در حال صبر کردن برای فراهم کردن شرایط ازدواج با او بودم پرده بکارتم رو از دست دادم و چون دید نمیتونه شرایط ازدواج را فراهم کنه حاضر به ازدواج با من نشد؟ اگر من از اون شکایت کنم آیا ۱۰۰ ضربه شلاق هم جزو مجازات من میشه؟ عاقبت شکایت من از اون چی میشه

  پاسخ
  • سلام
   اگر رابطه با میل و رغبت هر دو باشد بله 100 ضربه شلاق شامل شما هم میشود.
   به سختی میتوانید به نتیجه خاصی برسید.

   پاسخ
 • سلام..وقتتون بخیر..
  من از شخصی به تاریخ 5 فروردین 99 چک دارم که پاس نشده. چک در وجه خودم نوشته شده و من ساکن بندر ماهشهر هستم. و یک ماه قبل از تاریخ چک ( یعنی اسفندماه) چک رو جهت خرید به تهران فرستادم ولی در تاریخ مقرر پاس نشد و تا الان که اردیبهشت هستیم پاس نشد و تصمیم گرفتم که از صاحب چک شکایت کنم و اجرا بذارم.
  اون بنده خدای تهرانی چک رو در یکی از شعبه های بانک کشاورزی برگشت زده و گواهی عدم پرداخت رو هم به نام خودش گرفته. میخواد که چک رو برای من ارسال کنه و توی خود ماهشهر پیگیر کارای قانونیش باشم.
  مشاور دادگاه بهم گفتن که باید اون شخص تهرانی پشت چک و پشت گواهی عدم پرداخت چک رو امضا بزنه و شمارو بعنوان کلیه ی حق و حقوق چک معرفی کنه که شما بتونید توی ماهشهر بعنوان شاکی پیگیر باشید.
  سوال من این هستش که شخص تهرانی دقیقا چه جمله ای باید پشت چک و پشت گواهی عدم پرداخت بنویسه و امضا بزنه که برای من که چک در وجه خودمم نوشته شده, بتونم از طریق دادگاه شکایت کنم و پیگیر چک بشم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   موضوع شما مشمول امر کیفری نمی شود که بتونید شکایت کنید.
   موضوع شما حقوقی هست و شما باید دادخواست مطالبه وجه چک، هزینه های دادرسی، تاخیر تادیه و اگر وکیل دارید حق وکاله وکیل بدهید.
   و چون شخص دیگری چک را برگشت زده باید کلیه حق و حقوق چک را به شما واگزار کند. بهتر نوسته شود اینجانب(شخصی که چک را برگشت زده) کلیه حق و حقوق خود را در خصوص چک شماره… به آقای …انتقال می دهم و امضا

   مشاوره حقوقی آنلاین

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  پرونده کارگری و اداره کار هستش لطفا جواب بدید
  بنده حکم توقیف اموال شرکت رو گرفتم ولی متاسفانه اوله شکایت اسم شرکت رو نوشتم توی پرونده نه مالک شرکت حالا میگن نمیشه حکم جلب صاحب شرکت رو بگیری، ولی توی صورتجلسه توقیف اموال هم صاحب شرکت و هم معاون شرکت بودن و اسمشون رو هم نوشته افسر کلانتری توی صورتجلسه و چندروز پیش هم توی دادگاه هم صاحب شرکت هم معاونش امضا زدن که ۱۴ روزه پوله منو بدن.
  آیا باتوجه به این که اسم صاحب شرکت توی صورتجلسه و توی دادگاه هم امضا زده که پولو بده اگه نده من میتونم طبق صورتجلسه که اسمش هست حکم جلبشو بگیرم؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر در دادخواست خوانده دعوای شما فقط شرکت باشد و نه شخص دیگری فقط میتوانید اموال شرکت را توقیف کنید و اگر شرکت اموالی نداشت اعلام ورشکستگی شرکت را درخواست کنید.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر، پدر من سال 82 یک ملکی که سه واحد و یک مغازه داشت رو ساخت و بنام من و سه خواهر دیگم کرد، اما هفت سالی هست که مغازرو بدون هیچ اجاره نامه ای به برادرم دادن. حالا برادرم تخلیه نمیکنه و میگه اینجا مال منه و بسته رفته مغازرو ادرسیم ازش نداریم، الان ما چطور میتونیم مغازرو تخلیه کنیم؟؟چون قصد فروش داریم. ممنون

  پاسخ
  • سلام
   اگر سند مالکیت مغازه را دارید، شخص مالک باید دادخواست خلع ید به طرفیت متصرف که در اینجا برادرتان است بدهد و حدود چند ماه رمان میبرد که حکم تخلبه بگیرید و اجرای کنید.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • سلام بنده خواهان ازدواج با شخصی هستم از من دوسال کوچکتر هستن و خانواده ایشون به خاطر سن مخالفن امکان کاهش سن شناسنامه تا دو یا سه سال وجود دارد ممنون

  پاسخ
  • سلام
   میتوانید داخواست کاهش سن بدهید باید ادله محکمه پسند داشته باشید و اصولا سخت پذیرفته می شود.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • blank
  محمد رضا
  می 7, 2020 3:08 ب.ظ

  سلام من واسه نیروی انتظامی ثبت نام کردم بعد گفتن یه بیماری جزی داری برو پیش متخصص شاید گیر نداد متخصص گفت خیلی خفیفه ولی همینم مشکل میشه یکی همونجا بود شنید خودش سرهنگه به من گفت در قبال مبلغی کارمو درست میکنه گفت اگه همه چیت هم درست باشه ما خودمون همه رو همین جوری قبول میکنیم الان پول بیشتر میخواد الان من هم محل کارشو هم رسید پولهایی که بهش دادمو هم صداشو ضبط کردم دارم الان میگه یا پول بیشتر یا بری شکایت کنی اول پای خودت گیره الان به نظرتون چیگار کنم

  پاسخ
  • سلام
   بر اساس قانون مجازات هر دو شما مرتکب جرم شده اید اما اگر شما ثابت کنید که مضطر بودید و به دلیل اینکه وقوع جرم را اطلاع دادید به احتمال زیاد تبرئه می شوید.
   مشاوره خقوقی آنلاین

   پاسخ
 • ما اتباع هستیم و حدود ۱۸ سال هست که مدارک شناساییمون باطل شده.

  دوسال با دوستم به عنوان مسئول ارتباطات در خیریه کار میکردیم.
  بیستم اردیبهشت یک اقایی با من تماس گرفتن که فلانی ( دوستم) شمارتو داده و گفته شماره حساب بده پول واریز کنم. من اون لحظه هیچ کارتی در دسترسم نبود و فقط یک شماره حفظ بودم و دادم بهشون و گفتم بعد از واریز اطلاع بدید.
  ولی اطلاع ندادن و منم فکر کردم سرکاری بوده و کلا فراموش کردم به دوستم بگم.(عابر بانک بلااستفادست).
  ولی چند روز بعد رسید واریز میفرسته به دوستم.
  الان دوستم میگه یا پرینت کل حسابت رو در این دوسال بده، یا شکایت میکنم و دیپورتت میکنن.
  چجوری ایشون میخواد از پرینت حساب متوجه بشه که من کلاهبرداری کردم یا نه؟
  اون کارت به اسم من نیست و صاحب کارت هم میگه من نمیام بانک پرینت بگیرم.
  ایشون بجز یک رسید واریز به یک کارتی که به اسم من نیست، هیچی نداره. مطمئنم تو ایمیل ها و حساب هیچ چیزی بر علیه من وجود نداره.

  بنظرتون چی میشه؟ میتونه شکایت کنه؟من میتونم بی گناهی رو ثابت کنم ولی از دیپورت میترسم.

  پاسخ
  • سلام
   دیپورت شدن شما ربطی به مجرمیت شما ندارد شما باید کارت اقامت در ایران بگیرید تا از ایران خارج نشوید.
   در ارتباط با پرینت حساب اصلا ربطی به کلاهبرداری نداره و پرینت حساب فقط نقل انتقلات حساب مشخص میشه
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • با سلام. زن همسایه با تخته میخدار زده پشت دست برادرم ک ۱۰ سالشه خون اومده و تورم کرده لطفا بفرمایید چقدر دیه به جراحت وارد شده تعلق میگیرد ممنون.
  پاسخ

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   شما باید از کلانتری نامه بگیرید و به پزشکی قانونی مراجعه کنید.
   پزشکی قانونی با توجه به جراحت وارده تعیین میکند دیه چه میزان است.

   مشاوره حقوقی آنلاین

   پاسخ
 • blank
  شهرام مرادی
  ژوئن 1, 2020 7:52 ق.ظ

  سلام خسته نباشید بنده پارسال برج11یک عدد کروبیل خریدم وبه مدت یک ماه ضامنت بیشتر نداشت ..الان اون قطعه خراب شده آیا میتوان کاری بکنم یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید..

  پاسخ
  • سلام
   ضمانت یک ماه بوده و چون تاریخ ضمانت منقضی شده از طریق ضمانت نمیتوانید اقدامی انجام بدهید
   مشاوره حقوقی آنلاین

   پاسخ
 • یک فرد در چه سنی میتواند شکایت کند

  پاسخ
  • سلام
   بر اساس قانون کشور ما افراد در سن 18 سالگی به سن رشد می رسند و میتوانند اقدامات قانونی خودشان را انجام بدهند.
   و تا قبل از 18 سالگی این اقدامات قانونی توسط ولی آنها باید صورت بگیرد و با حکم رشد داشته باشند.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • با سلام
  استفاده از شناسنامه دیگری و احیا شناسنامه خودم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.
  ما نورگیر داریم که سقف کاذب هست و فقط مسیر ورودی آن از خانه ما طبقه اول هست.
  آیا همسایه ها میتوانند از راه قضایی آن را جمع کنند؟

  پاسخ
  • سلام
   اگر نورگیر جز واحد شما محسوب شود هیچ یک از واحد های دیگر نمیتوانند اقداماتی انجام بدهند، اما اگر منظورتان از نور گیر حیاط خلوت و جز مشاعات ساختمان هست باید با توافق همسایگان دخل و تصرف صورت گیرد.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • سلام من یک واحد اپارتمان به شخصی فروختم ولی قبل از فروش کمیسیون ماده صد بدوی و تجدید نظر و بدوی دیوان عدالت اداری روی ستون های اون واحد حکم تخریب داده و موقع فروش به خریدار گفتم که این مشکل را داره و زمان میبره تا اماده بشه ولی تو قولنامه نوشته نشده الان خریدار رفته از من شکایت کلاهبرداری کرده و گفته من به اون نگفتم رای تخریب دارد و بازپرس به من گفت شاهد بیار که بهش گفتی من بردم شهادت داد و خریدار هم یک شاهد آورد که شهادت داد من نگفتم و من هم گفتم که من بهش گفتم که این مشکل را دارد و شاهد هم بردم که با علم خریده و گفتم که حاضر نیستم طرفم خسارت ببینه و حاضرم واحد به قیمت روز توسط دادگاه ارزیابی بشه و من نقدا پول واحد را واریز کنم به حساب دادگاه و واحد را پس بگیرم خواستم ببینم اگه رفت دادسرا چه رای میدن چیزی بیشتر از این می خوان لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • سلام
   تشخیص صحت و درستی صحبت های شاهدین با بازپرس است و از طرق خاص بازپرس می تواند به ضد و نقیض گوی های شاهدین پی ببرد،
   موضوع شما ملک است و احتمالا تدلیس در معامله و غبن مشمول شما شود و احتمالا با در نظر گرفتن نظر کارشناس شما باید خسارت پرداخت کنید در صورتی که دادگاه شهادت شهود طرف مقابل شما را بپذیرد.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • سلام من۲۲سالمه ۵ساله ازدواج کردم یه بچه۱ساله هم دارم باشوهرم مشکل دارم اون منوتوخونه زندانی کرده اجازه بیرون رفتن تادم درهم بمن نمیده بااینکه هیچ خطایی ازمن سرنزده وشکاک هست همیشه بمن عیب میکنه وتوهین میکنه بچه چیزیش بشه یاگریه کنه برمیگرده بامن دعوامیکنه یاباخودش یاباهیچکس خونه پدرمم بزورمیزاره برم دائم منوبادیگران مقایسه میکنه وگوشیمم دائم چک میکنه واقعا دیگ خسته شدم خواستم بدونم بااین شرایط میتونم درخواست طلاق بدم بفکربچمم هستم چکارکنم

  پاسخ
  • سلام
   اگر وکالت در طلاق یا همون حق طلاق ندارید باید از طریق یکی از موارد 12 گانه قباله ازدواج برای طلاق اقدام کنید، یکی از موارد طلاق عسر و حرج است که شما باید در دادگاه عسر و حرج خود را به اثبات برسانید تا بتوانید طلاق بگیرید. برای اثبات ادله محکمه پستد مانند نامه پزشکی قانونی، استشهایه محلی، شاهد، فیلم و گزارش پلیس میتونه ادعای شما را به اثبات برساند.
   مشاوره حقوقی آنلاین

   پاسخ
 • سلام آیا به خاطر سفته و فاکتور هم حساب بانکی رو میشه مسدود کرد با تشکر

  پاسخ
  • سلام
   فاکتور به تنهای یک رسید محسوب می شود و برای توقیف حساب به استناد فاکتور باید تامین به عنوان امانت به صندوق دادگستری سپرده شود.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • سلام من به یه نفر ۳۰ ملیون پول دادم قرار شده برای من وام بگیره..گفت باید پول بزارم حسابم بمونه وام را بدن.. یه امضا هم ازش دارم اما گفت خودم کارت ندارم پول را بزن به حساب پسرم منم زدم. خطش هم به نام خودش نیست به نام خواهرشه اونجوری که به من گفته. الان گوشیش خاموشه چکار میتونم بکنم شکایت کنم میتونم ثابت کنم

  پاسخ
  • سلام
   موضوع شما حقوقی است باید دادخواست مطالبه وجه بدهید و با رسید و امضای که از ایشان دارید پرداخت وجه را به اثبات برسانید.
   مشاوره حقوقی آنلاین

   پاسخ
 • سلام ما با همسایه درگیر شدیم سر مزاحمت بچه همسایه که هی ز میزد و فرار میکرد اونا با چندتا از کاسب های محله آمدن در خونه ما و الان شکایت کردن که ما تهمت بهشون زدیم و با لوله اونا را۰ زدیم ما هم شماست کردیم که اونا در خونه ما آمدن و فحاشی کردن اما شاهد نداریم به نظرتون ما محکوم میشیم؟ البته من و همسرم برگه پزشک قانونی گرفتیم برای کبودی بدن و خراش

  پاسخ
  • سلام
   بر اساس اصل کلی برائت کسی مرتکب جرم نشده است و اگر شخصی مدعی شود که شما مرتکب جرم شده اید باید با ادله محکمه پسند موضوع را به اثبات برساند که البته شهادت شهود میتواند یک ادله باشد و اگر درگیری شما به اثبات برسد شما با نامه پزشکی قانونی میتوانید شکایت کنید و ضرب جرح همسایه به اثبات می رسد.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • باسلام سوال دارم که برای مالی که توقیف شده پلاک توقیف شده وقتی سند به اسم مادر پسر باشه قبل از اینکه پلاک توقیف بشه واماپلاک و نزده به اسم مادرش چطور ثابت کنی چ مدرکایی میخواد

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   اگر منظورتون اثبات فرار از دین هست وقتی پولی رد و بدل نمی شود یک نشانه و اماره ای هست مبنی بر فرار از دین
   مشاوره حقوقی آنلاین

   پاسخ
 • سلام من یه دانش آموز هستم
  میخواستم بدونم چجوری از معلم هایی که وظیفشون درست انجام نمیدن. رشوه میگیرن یا نمره نمیدن و….
  جچوری از راه قانونی پیگیری کنم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   برای رشوه گرفتن شما باید ادله محکمه پسند داشته باشید و اگر اقدام قانونی کنید و این موضوع به اثبات نرسد پرونده منع تعقیب می خورد،
   در خصوص نمره ندارن هم میتونید به مدیر مدرسه یا آموزش و پرورش گزارش بدهید و برگه شما توسط معلم دیگری بازبینی شود.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • سلام من ۴ ماه پیش از طرف یکی از دوستام به عنوان سر کارگر در شهرداری تهرانمشغول بکار شدم ولی من قراردادی با پیمانکار نبستم ۲ ماه هم کار کردم ولی الان ۴ ماه هستش که پیمانکار به بهانه های مختلف حقوق من رو واریز نمیکنه من هم که قراردادی نبستم میشه راهنمایی کنید که چکاری باید نجام بدم یا میتونم از طریق شکایت پیش برم؟؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   اگر بخواهید از طریق اداره کار اقدام کنید و مطالبه حقوق خود را از طریق قانونی مطالبه کنید باید در درجه اول ثابت کنید که برای این شخص کار کرده اید، واریزی وجه به حساب شما از طرف ایشان می تواند برای شما ادله محکمه پسند باشد و اگر واریزی ندارید از طریق شاهد و استشهادیه می توانید این موضوع را ثابت کنید.

   مشاوره حقوقی آنلاین

   پاسخ
 • blank
  فاطمه صالحی
  ژانویه 2, 2021 3:28 ب.ظ

  سلااام خسته نباشید، من نزدیک به چهار روز پیش ماشینی ک ب نام خودم بوده توسط شوهرم فروخته شده و فقط قولنامه رو شوهرم امضا کرده الان من فهمیدم ماشین فروخته شده موقع نوشتت قولنامه بودم ولی راضی نبودم و امضا نکردم ولی موقع امضا شدن قولنامه حضور نداشتم، میشه ی راهنمایی کنید هم راجب مجازات همسرم هم این ک ماشین رو بهم میدن مراحل قانونیش چقد طول ميکشه

  پاسخ
  • سلام
   اگر شما مبایعه نامه را امضا نکرده باشید همسر شما مرتکب جرم فروش مال غیر شده و مجازاتش یک تا هفت سال زندان می باشد، شما میتواند با سند ماشین درخواست توقیفی ماشین را کنید.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • سلام
  پسری 18 ساله هستم مادربزرگ من بدون همسر و البته دارای یک فرزند پسر و یک دختر هستند ولی پسرشان زندانی شده حداقل ۱۰ سال به زندان محکوم شده اند این فرزند پسر مادربزرگم زمانی که بیرون از زندان بود کفالت مادربزرگم را برعهده داشت و معاف شد آیا من میتوانم کفالت مادربزرگم را برعهده بگیرم یا خیر؟

  پاسخ
  • سلام
   وقتی یک نفر کفیل می شود دیگر شخص دیگه ای را به کفالت قبول نمیکنند
   متاسفانه خیر نمی تونید
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • با سلام.

  با توجه به اینکه کارفرمای بنده در زمان بازنشستگی از پرداخت مبلغ ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور خودداری کرد و عدم واریز این مبلغ موجب عدم بازنشسته کردن من توسط تامین اجتماعی شده بود، برای تسریع در امر بازنشستگی خود شخصاً مبلغ ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور را پرداخت کردم. چگونه می‌توانم این مبلغ را مسترد کنم؟

  پاسخ
  • سلام
   شما بابد دادخواست مطالبه وجه به طرفیت کارفرما ثبت کنید و با فیش واریزی خود ثابت کنید این مبلغ را پرداخت نمودید.
   مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین

   پاسخ
 • با سلام نام خانوادگی من رامشک هستش که به چندین شکل تلفظ میشه و ما ازین موضوع رنج می‌بریم میخواستم بدونم قابل تغییر هست؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   شما باید اداره ثبت احوال صدور شناسنامه خودتان مراجعه کنید و درخواست تغییر نام خانوادگی بدهید. و دلایل تغییر فامیلی را هم مطرح کنید.
   و اگر فامیل خاصی مد نظرتان هست یک رضایت نامه مبنی بر موافقت آن اقوام که فامیل مد نظر شما را دارا هستند با امضا و کد ملی و شماره تماس بگیرید و ضمیمه درخواست تغییر فامیلی خودتان کنید.
   به احتمال زیاد با درخواست تغییر نام خانوادگی شما موافقت شود.
   مشاوره حقوقی تلفنی

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید.من ۶ سال در یک شرکت کار کردم و اسفند ۱۴۰۰ مرخصی زایمانم شروع شد.از تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ باید برگردم سره کار اما شرکت ۹/۱ برام نامه عدم نیازمو زده که تا آخره همین ماه بیشتر نمیتونم بمونم.حالا من رفتم گفتم هم بهم اصل قراردادمو بدین هم این نامه عدم نیاززو بهم نمیدن برای حقوق بیکاری.میگن ۲ هفته باید بیای.منم نمیتونم برم.حالا باید چیکار کنم؟ میتونم ازشون شکایت کنم؟! که اصل قرارداد امسال و نامه عدم نیاز بهم نمیدن برای حقوق بیکاری اقدام کنم.

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر
   شکایت یه موضوع کیفری محسوب میشه شما باید شرکت را الزام کنید.
   البته بیمه ها طبق قانون جدید همکاری لازم را جهت دریافت بیمه بیکاری بدون نامه عدم نیاز انجام می دهند

   پاسخ
 • سلام
  ببخشید من مدتی با یک آقا اینترنتی آشنا شدم با هدف ازدواج بعد از مدتی این آقا بیمار شد و برای درمان نیاز به پول داشت من پول دادم به ایشون و چون مبلغ عمل زیاد بود خواهرش گفت تو ی رسید بده که دکتر باور کنه پول بهش میدیم من ی رسید با خط خودم نوشتم به این آقا ۵۰ بدهکارم و وقتی اجناسم فروختم باید پول رو برگردونم الان گفته شد این آقا فوت کرد آیا کس دیگه ای از خانواده میتونه بیاد بگه وکالت دارم از ایشون و پول رو باید پرداخت کنید وگرنه شکایت میکنم ازت و زنگ میزنم به پدرت و ابروت رو میبرم

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر
   وکالت با فوت باطل می شود. ولی مطالبات به ارث می رسد و ورثه به عنوان وارث مطالبات می توانند اقدام قانونی انجام دهند.

   پاسخ
 • آیابعد از طلاق توافقی می‌توان مهریه گرفت ؟

  پاسخ
  • سلام
   بستگی به رای طلاق دارد.
   اگر کل مهریه بخشیده شده باشد و صیغه طلاق هم جاری شده باشد نه امکان ندارد.
   اگر مقدار پرداختی مهریه در رای طلاق توافقی باشد و پرداخت نشده باشد امکان دریافت دارد.

   برای اطلاعات بیشتر میتونید به لینک زیر مراجعه کنید.
   مشاوره حقوقی خانواده

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369