تجدیدنظرخواهی پزشکی

 

پزشکی قانونی یک نظریه تخصصی محسوب می‌گردد که به وسیله کمیسیون پزشکی قانونی در مورد وضعیت جسمانی، روحی و روانی یک شخص یا گروه ارائه می‌گردد، تجدیدنظرخواهی یک نمونه دیگر اعتراض به حکم در مورد احکام پزشکی است.

این نظریه ممکن است در موارد گوناگون حقوقی مانند: جریمه، خسارات، وصیت و ارث، اعتبار، زندان و غیره مورد نیاز باشد. طرفین پرونده حق دارند چنانچه نظریه پزشکی قانونی با واقعیت تطابق داشته یا عدم رعایت مقررات قانونی، با ارائه اسناد و شواهد معتبر، اعتراض خود را به نظر کمیسیون برساند.

 

بیشتر بدانید: تبادل لایحه تجدیدنظر 

 

اعتراضات باید به صورت مکتوب و با ذکر مواد قانونی مبنای اعتراض باشد. اعتراض به نظر پزشکی قانونی امکان دارد سبب تغییر نظر کمیسیون یا اعاده کارشناسی گردد.

در نهایت، دادگاه با توجه به نظریه پزشکی قانونی و سایر شواهد و ادله، رأی تجدیدنظرخواهی خود را صادر نماید.

 

حتمن بخوانید: مشاوره حقوقی کار

 

تجدیدنظرخواهی

 

در ادامه، یک نمونه لایحه تجدیدنظرخواهی پزشکی، توسط وکیل پایه‌یک دادگستری برای دسترسی بهتر شما عزیزان، نگارش شده است. البته توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی با یک مشاوره حقوقی تلفنی مجرب صحبت کنید.

 بسمه‌تعالی

 

تجدیدنظر خواه: ………………..

تجدیدنظر خوانده: ………………………..

تقاضای تجدیدنظرخواهی نسبت به دادنامه شماره: ……………… صادره از شعبه …………. بدوی تعزیرات حکومتی تهران

دلایل و منضمات: دادنامه شماره: …………………….. صادره از شعبه ……….. بدوی تعزیرات حکومتی تهران

شرح:

ریاست محترم دادگاه تجدیدنظر استان تهران؛

باسلام و عرض ادب

احتراماً اینجانب ………………، به استحضار عالی می‌رساند در خصوص دادنامه شماره:  ………………… صادره از شعبه …….. بدوی تعزیرات حکومتی  كه منجر به بی حقی بنده گردیده نظر به دلایل و جهات ذیل الذکر نسبت به دادنامه صادره معترض و تقاضای رسیدگی تجدیدنظر را می‌نماید و پیشاپیش از حسن توجه عالی‌مقامان کمال تشکر را دارم.   

 1_ حسب دادنامه صادره مبنی بر عدم اعلام اینجانب در خصوص هزینه‌های مصوب باید خاطر نشان شد که اینجانب دانشی در خصوص هزینه‌های مصوب نداشته تا این هزینه‌ها توسط بنده اعلام گردد، لیکن کلیه هزینه‌های مصوب، توسط دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد است.

2_ در خصوص فاکتورهای ارائه شده توسط متهم، باید توجه داشت که این فاکتورها وسایل مصرفی عمل جراحی چندین بیمار می‌باشد که به صورت عمده تهیه می‌گردد، و این موضوع از بیمارستان و شرکت بنیان طب تندرست قابل استعلام می‌باشد.

3_ فرد دیگر آقای ………………… برادر آقای ………………….. می‌باشند که با یک استعلام و بررسی جزئی قابل تشخیص می‌باشد و به درخواست خود آقای …………………مبلغ ……….میلیون تومان به حساب برادرش توسط اینجانب واریز شده است.

4_ در خصوص ارجاع موضوع به کارشناسی مجدد برای تعیین تجهیزات مصرفی، هزینه مصوب، حق‌الزحمه پزشک و محاسبه مابه‌التفاوت و سایر موارد باید خدمت قضات عالی‌مقام عرض شود که هیچ‌گونه نامه یا ابلاغیه‌ای مبنی بر پرداخت هزینه کارشناس و یا کارشناسی مجدد به دست اینجانب نرسیده  و ابلاغ واقعی نشده است که این موضوع مهم در پرونده موجود و قابل بررسی می‌باشد و به دور از عدالت و انصاف است که به دلیل موضوعی که خارج از اختیار اینجانب می‌باشد در این پرونده محکوم‌به بی حقی شوم.

با عنایت به موارد معنونه و مدارک و محتویات پرونده و همچنین مکالماتی که بین شاکی و متهم رد وبدل شده که به صورت ویس و پیام در پرونده‌ای که در دانشگاه شهید بهشتی تشکیل شد موجود می‌باشد، سه تخلف از طرف متهم محرز و مسلم است:

1- بر اساس اعلام دانشگاه شهید بهشتی که در گردشکار دادنامه صراحتاً عنوان‌شده تخلف دریافت اضافه از نرخ‌های که از ناحیه وزارت اعلام گردیده است.

2- دریافت وجهه از بیمار خارج از عرف و قانون بیمارستان و به حساب شخصی

 3- ممانعت از دادن رسید وجهه‌های پرداختی به اینجانب برای ارائه به بیمه تکمیلی.

 

مع‌هذا از اطاله کلام، از مقام محترم عذرخواهی نموده و توقیراً تقاضای نقض دادنامه مرحله بدوی به تجویز بند ج ماده 348 قانون آ.د.م.، مبنی بر عدم توجه قاضی به دلایل ابرازی در خصوص عدم دریافت نامه یا ابلاغ جهت پرداخت هزینه کارشناسی یا پاسخ به آن و تجدیدنظر نسبت به دادنامه صادره وفق ماده 331 قانون مذکور، از محضر محترم تحت تمنی است. والسلام

لذا از محضر قضات عالی تقاضای عنایت ویژه و رسیدگی به جهت کارشناسی مجدد و نقض دادنامه صادره را دارم. 

 

نام و نام خانوادگی

تجدیدنظرخواه 

تجدیدنظرخواهی

 

بیشتر بدانید: اعمال ماده 477 

 

مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

در هر صورت چنانچه در زمینه‌های مختلف حقوقی، مشکل یا مسئله‌ای برای شما عزیزان ایجاد گردد. بهتر است حتماً با یک وکیل دادگستری یا مشاوره حقوقی در زمینه نگارش لایحه مشورت نماید.

شما مخاطبین عزیز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در سایت مطرح‌شده با مشاوران حقوقی به‌صورت تلفنی ارتباط سریع برقرار نمایید و سؤالات حقوقی خود را بپرسید. بهتر است پیش از هر اقدام حقوقی از مشاور حقوقی تلفنی یا وکیل بهره‌مند شوید. تا با آگاهی کامل‌تری موضوعات حقوقی خود را پیش ببرید و بتوانید سریع‌تر به نتیجه برسید.

برای مشاوره حقوقی رایگان سؤالات خود را در قسمت دیدگاه مطرح نمایید. تا وکیل پایه‌یک دادگستری متخصص درزمینهٔ های مختلف حقوقی و کیفری پاسخ گوی سؤالات شما به صورت رایگان در اسرع وقت باشند.

 

 

ما در مجموعه حقوقی دادگستر، این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم که هر ساعت از شبانه‌روز در تمامی زمینه‌های خانواده، کیفری و حقوقی یا لایحه تجدیدنظرخواهی نیازمند مشورت با وکیل دادگستری باشید در خدمت باشیم.

 

برای برقراری ارتباط با وکیل آنلاین خبره یا مشاوره حقوقی تلفنی به‌ صورت 24 ساعته، هر ساعت از شبانه‌روز با تلفن ثابت سراسر کشور بدون صفر یا پیش‌شماره با شماره: 9099071369 تماس برقرار نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

از تلفن ثابت 9099071369